Naga MarketsKurs ropy WTI na nowych minimach w tym tygodniu po publikacji danych o zapasachPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 4,856 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał spadek o 2,763 mln brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zaskoczyć prognostów.


Zapasy ropy w górę o 0,822 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 6 grudnia 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 90,6% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 16,6 mln baryłek dziennie, czyli o 201 tys. baryłek mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Mimo to, w tygodniu kończącym się 6 grudnia 2019 roku zapasy ropy naftowej wzrosły o 0,822 mln brk, co okazało się wynikiem gorszym od prognoz wskazujących na ich spadek o 2,763 mln brk.

Zapasy paliw destylowanych wzrosły w ubiegłym tygodniu o 4,1 miliona baryłek i są o około 9% niższe od średniej pięcioletniej dla tej pory roku. Zapasy propanu / propylenu wzrosły w ubiegłym tygodniu o 1,7 miliona baryłek i są o około 10% powyżej średniej pięcioletniej dla tej pory roku.

Kurs ropy WTI osuwa się do nowych minimów w tym tygodniu

Publikacja danych o zapasach ropy naftowej EIA przyczyniła się do startu wyprzedaży czarnego złota. Jak widać na wykresie 1-godzinnym poniżej, niecały kwadrans po odczycie cena znalazła się na nowych minimach w tym tygodniu.

Skuteczne przełamanie poziomu 58,21 USD otwierałoby drogę dalszym spadkom w kierunku piątkowych minimów przy 57,68. W przypadku kontynuacji spadków, kolejny cela jaki mogą obrać niedźwiedzie wypada w okolicach 56,60 USD.


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here