Naga MarketsNotowania amerykańskiej ropy WTI pozostawały w lipcu w tendencji spadkowej pomimo trwających cięć w produkcji grupy OPEC+. Analitycy MUFG Bank zwracają uwagę, że przy cenie ropy naftowej oscylującej poniżej 60 USD, produkcja może nadal spowalniać w przyszłości.


Wojna handlowa zmniejsza popyt na ropę

Cena ropy WTI rozpoczęła lipiec nieco powyżej 59 USD za baryłkę, a następnie wzrosła do ​​około 60,5 USD w drugim tygodniu miesiąca ze względu na przedłużenie umowy przez OPEC+ w celu zmniejszenia produkcji ropy oraz rosnące napięcia między USA i Iranem.

Jednak obawy o spadek popytu ponownie wzrosły, ponieważ zmalał popyt na ropę ze Stanów Zjednoczonych, a realne tempo wzrostu PKB Chin w okresie od kwietnia do czerwca było najniższe od czasu, gdy kraj zaczął raportować wzrost w 1992 r. W rezultacie ceny ropy nadal wahają się między 50, a 59 USD za baryłkę – napisano w raporcie.

Fakty wskazują, iż nadal trwa presja na obniżenie popytu na ropę w wyniku cyklicznego spowolnienia światowej gospodarki oraz konfliktu między USA i Chinami.

Liczba pracujących platform wiertniczych z łupków w USA nadal spada, gdy cena ropy utrzymuje się poniżej 60 USD – progowej ceny dla zachowania rentowności ropy z łupków w USA – co powoduje zmniejszenie wydobycia ropy z łupków w USA. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości produkcja będzie nadal spadać – podsumowano.

Kurs ropy WTI
Kurs ropy WTI na interwale dziennym


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here