Pole naftowe na tle zachodzącego słońcaKurs ropy WTI podczas poniedziałkowej sesji handlowej wykuje niewielką korektę tego, co rynek zdążył zbudować podczas piątkowego handlu na surowcu. WTI w tym momencie oscyluje wokół poziomu 57,80 USD za baryłkę, docierając do miejsca, które może zainicjować dalsze impulsy wzrostowe. Surowiec od dłuższego czasu wykazuje tendencje wzrostowe, o czym informowaliśmy podczas codziennego przeglądu walorów, jednak długi okres czasu ropa WTI znajdowała się w konsolidacji. W tym momencie została ona nadbita – i inwestorzy surowcowi powinni skupić się na obserwacji, czy surowiec będzie w stanie utrzymać tę tendencję.


Kurs ropy WTI nadal silny, realizacja części założenia – surowiec na wykresie H4

  • Ropa WTI kontynuuje wzrosty,
  • Oczekuje się osiągnięcia poziomów docelowych na strefie 58,5 – 59,5 USD,
  • Wcześniej jednak rynek musi utrzymać zakres 57,6 – 57,3 USD za baryłkę. 

Surowiec podczas poniedziałkowego otwarcia nieznacznie schodzi, cofając ruch zainicjowany w piątkowe popołudnie. Długo okres czasu surowiec znajdował się w konsolidacji, mimo, iż oczekiwane były już od dłuższego czasu wzrosty – jednak poziom 57,60 USD za baryłkę okazał się być silną strefą oporu. W tym momencie poziom ten został nadbity i inwestorzy powinni skupić się podczas nadchodzących sesji handlowych na tym, czy ropa będzie w stanie utrzymać te strefy. Potwierdzenia w tym układzie szukać będzie można właśnie na szczytach poprzedniej konsolidacji – które teraz stanowić będą strefę wsparcia dla surowca.

Ropa WTI nadal ma sporą szansę dojść do poziomów bliskich 60 dolarów za baryłkę, gdzie oczekiwane podczas poprzednich analiz poziomy to 58,5 – 59,5 USD. Teraz ropa na ma to najlepszą okazję, jednak aby nie zanegować obecnej tendencji wzrostowej surowiec powinien utrzymać poziomy 57,6 – 57,3 USD za baryłkę. Wyłamanie tych stref w całości oznaczać będzie dalszą słabość surowca – utrzymanie zaś – atak docelowej strefy.

wykres Kurs ropy WTI H4 18.11.2019
Kurs ropy WTI H4 18.11.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here