Naga MarketsWydowbywanie ropyPosiedzenie OPEC + odbędzie się. Zaplanowane jest ono na weekend. Informacje o osiągnięciu porozumienia przez Arabię Saudyjska i Rosję oraz zdyscyplinowanie państw (z Irakiem na czele), które w maju znacznie przekraczały limity wywołuje ulgę uczestników rynku.

Posiedzenie OPEC+ zaplanowane na weekend

Kurs WTI naruszał 38,00 i jest na najlepszej drodze by zaliczyć szósty z rzędu wzrostowy tydzień z rzędu. Benchmark brent przekracza 40 USD za baryłkę. Kością niezgody była niezadowalająca skala cięcia przez Irak.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rosja i Arabia Saudyjska naciskały by niejako w zadośćuczynieniu mocniej zredukowano w tym kraju wydobycie w kolejnych miesiącach. Po pokonaniu tej przeszkody zostanie zatwierdzone przedłużenie redukcji o niemal 10 mln b/d, które obowiązywało w maju i obowiązuje w czerwcu także na lipiec.

Dodajmy, że Arabia Saudyjski i inne państwa Zatoki Perskiej zdecydowały się na dodatkowe, dobrowolne ograniczenie produkcji o dodatkowe 1,12 mln b/d. Posiedzenie OPEC rozpocznie się w sobotę o 14:00 a OPEC + zaplanowane jest dwie godziny później.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here