Naga MarketsEmini Trader

Emini Trader zaprasza na kolejną w tym tygodniu analizę kontekstu rynkowego na głównych walorach futures, ropie naftowej (CL) oraz indeksie S&P 500 (ES). Czarne złoto notuje we wtorek silniejsze odbicie i rośnie o ponad 2% powracając nad pułap 40 dolarów za baryłkę. Z kolei jeden z głównych indeksów Wall Street po poniedziałkowej aprecjacji nieznacznie koryguje, wyraźnie utrzymuje się jednak na niemal półtoramiesięcznych maksimach.

  • Od początku roku S&P 500 zyskuje ponad 9% i indeksowi brakuje już zaledwie kilkudziesięciu punktów, aby przetestować historyczne maksima
  • Ropa naftowa w tym samym okresie traci 34% i od czerwca konsoliduje w wąskim zakresie cały czas poruszając się w okolicach pułapu 40 dolarów za baryłkę

Emini Trader to jeden z najbardziej rozpoznawalnych, a z całą pewnością najbardziej cenionych przez traderów twórców polskiej blogosfery. Jak sam przyznaje, jego blog w zamyśle miał być swojego rodzaju pamiętnikiem lub dziennikiem rozwijającego się tradera, a przerodził się w miejsce pełne profesjonalnej wiedzy o tradingu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułEBC nie chce iść w ślady Fed, informują źródła z banku centralnego
Następny artykułKorekta na Wall Street może się nieco wydłużyć? – Świat walut Marka Rogalskiego
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here