Naga MarketsZaskakujący spokój na rynku ropy naftowejW ostatnim czasie inwestorzy na rynku ropy naftowej przyjmują informacje z zaskakującym spokojem. Dane, które prawdopodobnie wcześniej mocno wstrząsnęłyby notowaniami, w ostatnich tygodniach wywołują jedynie krótkotrwałe impulsy na wykresie notowań ropy naftowej.

Ropa naftowa spokojna, nawet po niedawnym spotkaniu państw OPEC+

Tak było z wczorajszym raportem dotyczącym zapasów paliw w USA, w tym z danymi pokazującymi największy od kwietnia wzrost zapasów ropy naftowej w tym kraju. Po początkowym tąpnięciu notowań, strona popytowa szybko zastosowała kontrę, a cała wczorajsza sesja zakończyła się na rynku ropy neutralnie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podejrzanie wstrzemięźliwa reakcja inwestorów miała miejsce także po niedawnym spotkaniu państw OPEC+. Tydzień temu podjęta została przez nie decyzja dotycząca porozumienia naftowego, którą również można ocenić jako rozczarowującą. Niemniej, inwestorzy zareagowali na nią bardzo spokojnie, a cały poprzedni tydzień na rynku ropy zakończył się na plusie.

Wczoraj z kolei pojawiły się niepokojące informacje z Iraku o atakach na dwa punkty wydobycia w północnej części kraju. Iracki rząd określił to jako atak terrorystyczny, aczkolwiek podał, że produkcja ropy naftowej nie została zakłócona. Większej reakcji na tę informację jednak wśród inwestorów także nie było.

Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne
Notowania ropy naftowej Brent – dane dzienne

Wygląda na to, że większość inwestorów na rynku ropy naftowej skupia się teraz na podstawowej kwestii – walce z pandemią. Trudno się temu dziwić, ponieważ to właśnie rozprzestrzenianie się koronawirusa i powiązane z nim ograniczenia w przemieszczaniu się w największym stopniu wstrząsnęły rynkiem ropy naftowej, doprowadzając do gwałtownego spadku popytu na paliwa. Teraz, gdy pierwsze osoby zaczęły być szczepione, po raz pierwszy pojawiły się realne szanse na zażegnanie koronawirusa, a to sprawia, że inwestorzy wstrzymują się od gwałtownych reakcji i spokojnie wyczekują na rozwój wydarzeń w tym kontekście.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here