Naga Marketsrabobank logoRynki ropy naftowej w ostatnich tygodniach gwałtownie się ożywiły po ostatnich spadkach wynikających ze słabej sytuacji makroekonomicznej, jaka miała miejsce w maju i na początku czerwca, wskazują analitycy z Rabobanku. Aktualna sytuacja sprawia, że eksperci prognozują dalsze wzrosty cen ropy.


Kurs ropy WTI z celem na 70 USD/brk.

Cena ropy nafotwejOstatnie odczyty zapasów ropy z USA były zgodne z naszymi oczekiwaniami, a rynek zareagował na nie w naturalny sposób. W rzeczywistości raport Departamentu Energii USA z tego tygodnia dostarczył dalszych mocnych dowodów na to, że popyt pozostaje silny, co pomogło stłumić niedawne obawy związane ze słabnącym globalnym handlem – napisano w raporcie Rabobanku.

Raport wykazał znaczny spadek zapasów ropy w USA o -9,5 mln. brk. i spadek zapasów benzyny o 1,455 mln. brk., podczas gdy zapasy destylatu wzrosły o 3,729 mln. brk. Wynik netto to zmniejszenie o 7,226 mln. brk., co pomogło pobudzić wzrost sprzedaży o ponad 4% w ostatnią środę, w dniu publikacji raportu.

Eksperci zauważają, iż poza korzystnymi danymi – burza tropikalna w Zatoce Meksykańskiej zamknęła w regionie produkcję ropy w tym tygodniu i co ważniejsze, taki stan zagraża operacjom rafineryjnym wzdłuż ważnego korytarza energetycznego w Zatoce Meksykańskiej.

Patrząc w przyszłość, utrzymujemy tendencję wzrostową dla cen ropy w najbliższym czasie. Nasza prognoza w bazowym scenariuszu zakłada, że ​​ropa Brent wzrośnie do poziomu 75 USD/brk. w III kw. 2019 r., a ropa WTI do 70 USD/brk. Oznacza to zawężenie spreadu notowań WTI-Brent, które jak oczekujemy pojawią się w wyniku zacieśnienia bilansu ropy w USA – podsumowano.

Prognoza kursu ropy WTI przez analityków Rabobanku
Prognoza kursu ropy WTI przez analityków Rabobanku


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here