Napis ropy WTI notowania surowcaKurs ropy naftowej WTI (West Texas Intermediate) podczas czwartkowej sesji handlowej rośnie. Ropa podczas pisania analizy oscyluje wokół ceny 62,30 USD za baryłkę, co oznacza, że ostatnia sesja umocniła się o blisko 2 dolary. W tym momencie nadal oczekiwane są wzrosty na ropie, pomimo niedawanych fal spadkowych – a te przewidziane są na poziomy przekraczające 63 dolary. Obecna sytuacja geopolityczna sprzyja wzrostom cen czarnego surowca, jednak czy ropie wystarczy sił na kolejne podejścia? 


Sentyment ropy naftowej ponownie zaczyna powracać w rejony pozytywnego, kiedy surowiec nie tylko wyhamował dalsze spadki – zapoczątkowane pod koniec kwietnia – ale również odbija od tego momentu nieco ponad dwa dolary (USD) za baryłkę. Taka reakcja wskazuje, że sentyment może faktycznie powrócić i spowodować, że trend na nowo zagości na wykresie. Jednak w perspektywie intraday – najważniejsze poziomy dla ropy oznaczone będą na wykresie H1 tak, aby wyciągnąć jak najwięcej z potencjalnego ruchu jednosesyjnego.

Kurs ropy rośnie – oil WTI na wykresie H1

Z perspektywy interwału H1 – ropa najbliższe wsparcie cenowe ma na poziomie 62 dolarów za baryłkę i podczas dzisiejszej sesji handlowej to własnie ta strefa będzie bardzo istotna. Jeśli ropa nie wybije tego poziomu – dalsze pozycje długie będą zasadne a całkowity poziom docelowy na dziś to będzie poziom 63,3 dolarów za baryłkę. Najdogodniejszym scenariuszem dla ropy byłoby, gdy surowiec re-testował raz jeszcze poziom oznaczony na wykresie jako wsparcie – oraz dopiero z tego miejsca (62 dolarów) wygenerował impuls wzrostowy. Wówczas take profit będzie znajdował się na 1,3 dolara, a pozycja typu stop loss nie więcej niż 3 centów, co dawałoby optymalny stosunek potencjalnego zysku do ryzyka.

wykres Kurs ropy naftowej WTI 16.05.2019
Kurs ropy naftowej WTI 16.05.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here