Napis ropy WTI notowania surowcaKurs ropy naftowej w ciągu ostatnich dni ponownie rośnie – po tygodniach konsolidacji. Blisko cztery tygodnie wskazywały na możliwość wybicia ropy naftowej górą, jednak tak długi okres oczekiwania na już i tak wysokich poziomach sprawiał, że rozegranie tego typu scenariusza nie należał do najłatwiejszych. W tym momencie jednak widoczny sentymenty odrabiania strat z ostatniego kwartału 2018 roku zaczyna coraz bardziej przypominać stanowczą falę powrotu pozycji długich. Warto przeanalizować wykres w kontekście interwału czasowego H4. 


Ostatni kwartał 2018 roku nie był przychylny dla rynku surowcowego – zwłaszcza ostatnie tygodnie. Jednak rok 2019 zdaje się być rokiem odrabiania strat zarówno surowców jak i metali szlachetnych. W tym momencie już ponad 25 procentowe odrobienie strat czarnego surowca widoczne jest dobrze na wykresie czterogodzinnym, gdzie cena praktycznie bez większych wahań rośnie. Jedyna przeszkoda, która w ostatnim czasie mogła znacznie zniechęcić inwestorów do dalszych inwestycji “w długą” na rynku ropy był przestój – kilkutygodniowa konsolidacja. Rynek jednak ponownie ruszył i warto przyjrzeć się aktualnej sytuacji.

Kurs ropy rośnie – analiza wykresu H4

W tym momencie na wykresie H4 ropy brent widoczne jest tworzenie się tak zwanego boxa – czyli poziomu, gdzie zarówno górne jak i dolne ograniczenie konsolidacji jest bardzo wąskie. Taka sytuacja stanowi bardzo dobrą okazję do szukania odpowiednich sygnałów kupna / sprzedaży, ponieważ wąskie zasięgi boxa dają bardzo dobry potencjał zysku do ryzyka dla poszczególnych setupów. Niewielka pozycja typu stop loss do relatywnie dużego poziomu oczekiwanego, czyli take profit w tym momencie rysuje się na wykresie co warto wykorzystać. Jeśli surowiec chce utrzymać obecny sentyment wzrostowy, wówczas poziom docelowy dla pozycji długich powinien zostać określony na strefie 68,60$, czyli około 2,7 dolara na pozycję. Pozycja obronna z kolei nie powinna przekraczać 30 centów, co daje wynik około 8:1 dla setupu wzrostowego.

wykres ROPA CRUDE H4 20.02.2019
ROPA CRUDE H4 20.02.2019

W drugim wariancie jednak poziom docelowy dla pozycji krótkich, gdyby wykres przełamał wsparcie będzie to poziom 63,15$ czyli około 3 dolarów na pozycje przy ryzyku nie większym niż 40 centów. Stosunek zysku do ryzyka kształtuje się zatem na podobnym poziomie. Warto obserwować obecne poziomy.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here