Naga MarketsKurs ropy pokonuje 40 USD, a notowania dolara (USD/PLN) pozostają słabeHossa na rynku akcji nie ustaje, gdyż nadzieje na rozruszanie globalnej gospodarki przeważają nad czynnikami ryzyka związanymi z COVID-19 i protestami w USA. USD pozostaje słaby w klimacie risk-on. Ropa Brent wychodzi ponad 40 USD/b.

Zamieszki w USA nie przeszkadzają w powrocie gospodarczej normalności

Pomimo trwających protestów w USA postępuje przywracanie działalności gospodarczej, co jest traktowane jako główne wsparcie dla motywu odbudowy globalnego ożywienia. Brak nowych doniesień na froncie USA-Chiny także pomaga zachować optymizm.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po zwyżkowym zamknięciu handlu na Wal Street we wtorek (S&P500 +0,82 proc.), dziś rynki w Azji kontynuują rajd. Japoński Nikkei225 rośnie o 1,1 proc., chiński Shanghai Composite zyskuje 0,5 proc., a koreański KOSPI rośnie o 3,1 proc.

Dobre nastroje ciągną futures na S&P500 o 0,3 proc., a kontrakt na DAX rośnie o 1,5 proc.

Kursy walut: kontynuowana wyprzedaż dolara

Na rynku walutowym kontynuowana jest wyprzedaż USD na rzecz walut ryzykownych. Indeks dolarowy DXY pod 97,5 pozostaje najniżej od końca marca.

Najsilniejsze w środę są AUD i NZD. Wzrosty tego pierwszego zostały nieco ukrócone po odczycie PKB z Australii, które w I kw. skurczyło się o 0,3 proc. k/k, nieco mniej niż spodziewany spadek o 0,4 proc. Dane przypomniały o ponurej rzeczywistości recesji i zahamowały rajd AUD, cofając go z 0,6980 do 0,6940.

EUR/USD wyszedł ponad 1,12, a GBP/USD testuje 1,26. EUR/PLN obniżył się do 4,38.

Ropa Brent po raz pierwszy od trzech miesięcy wzrosła powyżej 40 USD/b, gdyż inwestorzy są coraz bardziej pewni, że członkowie OPEC+ zatwierdzą przedłużenie cięć wydobycia o kolejny miesiąc (do końca lipca). Dodatkowego wsparcia dla cen dostarczył raport API, który wskazał na spadek zapasów ropy w USA o 0,5 mln baryłek, wbrew prognozie wzrostu o 3,1 mln.

invest

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here