Naga MarketsPole naftowe na tle zachodzącego słońcaEksperci z jednego z największych banków inwestycyjnych Goldman Sachs przedstawicieli swoje prognozy dla rynku ropy naftowej. Analitycy poinformowali, iż obniżyli swoje projekcje o 10 USD dla ropy w pierwszym kwartale w związku z obawami dotyczącymi słabnącego popytu na ropę w Chinach. Ropa WTI kosztuje 52 USD, a Brent 57 USD.


Zobacz również: Cena ropy próbuje odbijać, zmniejszenie produkcji w Chinach

Zbyt wiele niejasności obciąża notowania ropy naftowej

W najnowszej notatce Damiena Courvalina, stratega ds. towarów w Goldman Sachs, docelowa cena ropy w I kw. 2020 r. została obniżona o 10 do 53 USD w związku ze słabnącym popytem na chińską ropę z powodu wybuchu koronawirusa.

Podstawowa niepewność na rynku ropy naftowej jest wyjątkowo wysoka. Utrata chińskiego i światowego zapotrzebowania na ropę naftową w wyniku wybuchu koronawirusa jest znacząca. Dodatkowo skutki pozostają nieznane zarówno pod względem skali, jak i czasu trwania, podczas gdy harmonogram i skala potencjalnego ograniczenia produkcji OPEC + pozostają również wysoce niepewne – napisano w raporcie.

W rezultacie, jego pierwsza próba zmierzenia tego uderzenia w popyt w Chinach wskazuje na szczytową obecnie utratę popytu na ropę w wysokości 4 mln b/d r/r.

Mapowanie pozostałej ścieżki zapasów OECD w jego modelu wskazuje na stopniowe ożywienie cen ropy naftowej z obecnych poziomów przy cenach Brent 53, 57 USD, 60 USD i 65 USD/brk od końca pierwszego kwartału do IV kwartału 2020 r.

Nadal istnieje wysokie ryzyko, że chińskie zdolności magazynowania ropy naftowej wyczerpią się, jeśli strata popytu będzie większa niż się spodziewamy. Oznacza to, że ceny ropy naftowej mogą odczuć jeszcze bardziej negatywne skutki, ponieważ ryzyko wzrosło znacznie mocniej, pomimo już zauważalnego spadku wydajności – podsumowano.

Zobacz również: „Wirusowe” prognozy dla surowców rolnych i ropy naftowej

Kurs ropy Brent na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs ropy Brent na interwale dziennym, tradingviewcom
Purple Trading. Broker dający dostęp do prawdziwego rynku finansowego. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJaponia: Koronawirus wywoła recesję? Wzrost jena ograniczony
Następny artykułBinance Cloud: Otwórz własną giełdę kryptowalut dzięki white-label
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here