Naga MarketsNotowania amerykańskiej mieszanki ropy WTI w środę tracą niemal 3%, po czterech sesjach nieprzerwanych wzrostów i powracają do poziomu 55 dolarów za baryłkę. Powodem jest między innymi umocnienie dolara amerykańskiego po doniesieniach dotyczących chęci zniesienia części ceł na chińskie towary. Jednocześnie prezydent Trump zapowiedział nowe inwestycje energetyczne na terenie kraju:

„Donald Trump zapowiada nowe inwestycje energetyczne w USA, głównie w Pensylwanii, Luizjanie, zachodniej Wirginii i Ohio, chwaląc się przy okazji korzystnym zmianom w przepisach dotyczących ochrony środowiska, które są luzowane przez jego administrację. Jednocześnie 22 stany (w tym Nowy Jork i Kalifornia) oraz siedem miast pozwały nowe przepisy oskarżając, że przedłużają one zależność USA od energii węglowej i utrudnia stany dążące do czystszego wytwarzania energii elektrycznej” – komentuje Bogusz Kasowski.

 „Bez znaczącej korekty kursu dążymy do katastrofy klimatycznej” – powiedział prokurator generalny Nowego Jorku. Kalifornia wniosła 55 pozwów przeciwko administracji Trumpa.

Jeżeli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here