grafika przedstawiająca szyb naftowy z napisem falling oil pricesKurs ropy naftowej (WTI) podczas środowej sesji handlowej, podczas której w późniejszych godzinach handlu inwestorzy poznają dane – osłabia się znacznie. Surowiec w tym momencie oscyluje już poniżej strefy 57 dolarów za baryłkę, sugerując możliwość dalszej przeceny zgodnie z obecnym sentymentem. Zdaje się, że wcześniejsze ataki na rafinerię w Arabii Saudyjskiej nie grają już większej roli, a kurs zaczyna stabilizować się na poziomach sprzed ataków. W tym momencie też inwestorzy powinni zwrócić uwagę na sytuację techniczną, która wskazuje, że zejście wykresu może okazać się jedynie formalnością a poziomy 54 dolarów za baryłkę mogą pojawić się wcześniej niż można się będzie tego spodziewać. 


Kurs ropy naftowej WTI osłabia się coraz to bardziej – surowiec na wykresie H4

  • “Czarne złoto” – czyli ropa WTI wybija poziom wsparcia 57,38 dolarów za baryłkę,
  • Oczekuje się dalszych spadków z możliwością re-redystrybucji na strefie 57,20 – 56,65 dolarów,
  • Celem dla wykresu może okazać się poziom 54,50 dolarów za baryłkę.

Sesja handlowa w środę rozpoczyna się dla ropy naftowej WTI spadkami, kiedy to kurs próbuje ustabilizować się wokół poziomu 56,7 dolarów za baryłkę. W tym momencie widać na wykresie czterogodzinnym, że surowiec ma dalsze tendencje spadkowe – a wybity poziom 57,4 dolarów jedynie wspiera tę wymowę. Nic dziwnego zatem w tym, że ropa może mieć przed sobą kolejną sesję spadkową, ponieważ tak długo, jak długo wykres ponownie nie znajdzie się powyżej zakresu 57,4 dolarów, tak długo spadki oraz dołączanie do pozycji typu short będzie zasadne.

Aby rozegrać scenariusz pro-spadkowy trzeba będzie rozrysować boxa, w którym powinno dojść do szukania pozycji krótkich. Powinien on znajdować się na strefie 57,20 – 56,65 dolarów, czyli dokładnie jak zostało to nakreślone na poniższym wykresie. Celem zaś będzie strefa 54,50 dolarów za baryłkę. Prawdopodobieństwo spadków szacowane jest w tym momencie na 62 procent. Warto pamiętać dziś jednak o danych z godziny 16:30.

wykres Kurs ropy WTI H4 25.09.2019
Kurs ropy WTI H4 25.09.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here