Wydowbywanie ropyKurs najczęściej handlowej ropy wśród inwestorów intraday – ropy WTI porusza się w tym momencie w okolicach poziomu 56.65 USD za baryłkę. Surowiec wykonuje cofnięcie po dotarciu do górnego ograniczenia toczącej się do kilku sesji już konsolidacji. Zdaje się, że dla inwestorów surowcowych nadal tendencja wzrostowa jest widoczna a cele nadal pozostają w bliskich okolicach poziomu 60 dolarów za baryłkę, jednak wcześniej oczekuje się, że ropa WTI zejdzie jeszcze raz do dobrego miejsca do potencjalnej re-akumulacji pozycji typu long. Takim miejscem będzie ostatnie wsparcie cenowe, które łatwo dostrzegalne jest z interwału H4. Spójrzmy zatem jak mógłby wyglądać potencjalny scenariusz wzrostowy.


Kurs ropy WTI z możliwym cofnięciem, następnie dalszymi wzrostami- surowiec na wykresie H4

  • Ropa naftowa WTI może cofnąć do najbliższego wsparcia,
  • W tym momencie boxem do re-akumulacji jest strefa 56,40 USD – 55,75 USD,
  • Celem dla wykresu z kolei 58,15 USD – 59,16 USD.

W dalszym ciągu kurs ropy naftowej WTI zdaje się być nastawiony pro-wzrostowo z możliwością osiągnięcia poziomów z września obecnego roku – czyli stref bliskich 60 dolarów za baryłkę. Surowiec jednak podczas ostatnich sesji popada w konsolidację, która jeszcze broni obecnej sekwencji wzrostowej – ale i górnych ograniczeń na strefie 57,8 dolarów za baryłkę. To oznacza, że jeśli dalsze wzrosty mają się pojawić – to tylko po ówczesnej re-akumulacji pozycji długich z najbliższych poziomów wsparć, a te kształtuje się na poziomie 56,40 USD – 55,75 USD.

Jak na poniższym wykresie zostało to oznaczone, ropa na szansę zejść jeszcze do przedstawionego już powyżej boxa – oraz jeśli ruch spadkowy zostanie w nim wyhamowany, a sam surowiec nadal wykazywać będzie tendencje wzrostowe – powinno dojść do re-akumulacji. Celem dla wykresu będzie wówczas strefa 58,15 USD – 59,16 USD, czyli zakres dolara. Ryzyko dla pozycji nie powinno przekraczać 1 dolara w stosunku do 3 dolarów potencjalnego zysku.

wykres Kurs ropy naftowej WTI H1 13.11.2019
Kurs ropy naftowej WTI H1 13.11.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here