Logo ropy naftowejKurs ropy naftowej WTI podczas środowej sesji handlowej zaskakuje utrzymywaniem się na wysokich poziomach. Surowiec oscyluje w momencie pisania analizy wokół ceny 56.40 USD za baryłkę, co oznacza dalsze potwierdzenie wymowy pro-wzrostowej oraz możliwości ataku zapowiadanej strefy oporowej na wysokości 57 dolarów za baryłkę. Kurs ropy co prawda wyszedł już ze strefy re-akumulacji, jednak dwa razy dał szansę inwestorom na dołączenie do scenariusza, jeśli tylko strefa była przez nich obserwowana. W tym momencie kontynuacja ruchu wzrostowego może być jedynie formalnością – choć na dzisiejszej sesji pojawią się późnym popołudniem dane dotyczącego zapasów surowca. 


Kurs ropy WTI nadal silny – surowiec na wykresie interwału H4

  • Ropa WTI kontynuuje wzrosty, utrzymując kurs powyżej strefy 56 dolarów za baryłkę,
  • Celem dla ropy jest w tym momencie zakres 57 – 57.35 dolarów.

Ropa WTI na interwale czasowym H4 bardzo dobrze obrazuje obecną wymowę pro-wzrostową, kiedy to surowiec błyskawicznie bronić zaczął poziomów 50 dolarów za baryłkę podczas niedawnego zejścia. Wykres od tego czasu wzbił się ponad 6 dolarów, co oznacza silną reakcję – oraz dalszy potencjał wzrostowy, w celu osiągnięcia najbliższych poziomów oporowych wyznaczanych z wyższych interwałów czasowych. W tym wypadku pierwszy wyłania się poziom 57 USD – 57,35 USD za baryłkę, widoczny na przedstawionym poniżej wykresie cenowym surowca.

Zdaje się, że dalsze podejścia będą tylko formalnością, jednak w dniu dzisiejszym rynek czeka na dane tygodniowe dotyczące zapasów ropy naftowej. Dane te będą miały wyraźny wpływ na rynek i może okazać się, że strefa docelowa zostanie osiągnięta zaraz po ich publikacji, czyli po godzinie 16:30. Warto jednak obserwować wykres, ponieważ zejście poniżej 55.80 USD może dać w niedalekiej perspektywie kolejne sygnały wzrostowe.

wykres Kurs ropy naftowej (WTI) H4 21.08.2019
Kurs ropy naftowej (WTI) H4 21.08.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here