Szyb wydobywczy ropy naftowejKurs ropy naftowej WTI podczas czwartkowej sesji handlowej wykazuje tendencje wzrostowe. Surowiec dociera póki co do strefy 56,7 dolarów za baryłkę, co wyraźnie wskazuje na utrzymanie sekwencji wzrostowej, która zainicjowana została podczas wyjścia ze strefy konsolidacji w połowie października. Zdaje się, że nadal silny popyt powinien dalej pchać wykres na północ osiągając kolejne poziomy docelowe. O poziomach dla pozycji długich mowa była m.in na codziennych odprawach traderów na kanale Comparic24.tv, dlatego przyjrzymy się czego dokładnie możemy spodziewać się po kursie ropy WTI.


Kurs ropy naftowej WTI z górnymi celami – surowiec na wykresie H4

  • Kurs ropy naftowej WTI nadal podtrzymuje wymowę pro-wzrostową
  • Oczekuje się dziś dalszych wzrostów osiągając poziom przynajmniej 57,50 USD
  • Całość wzrostów szacowana jest bezpiecznie w rejonie 58,50 USD,
  • Ropa wykazuje jednak tendencję na możliwość ataku zakresu 59 USD – 60 USD.

Podczas przedostatniej sesji handlowej w tym tygodniu ropa naftowa WTI pokazuje siłę. Sentyment pozytywny utworzony został wraz z momentem wyhamowania spadków z początku października oraz zainicjowana pierwszych impulsów wzrostowych. W momencie, kiedy ropa wyszła z zakresu konsolidacji mowa była o dwóch poziomach, jakie może osiągnąć “czarne złoto” podczas kolejnych sesji. Był to zakres cenowy 57 – 59 dolarów za baryłkę, czyli bliskie poziomy psychologicznego 60 USD. W tym momencie surowiec kontynuuje wzrost – a jego kolejnym celem jest strefa 58,5 dolarów za baryłkę.

Ostatnio wyrysowany box dla możliwego przystanku ropy oraz możliwości re-akumulacji faktycznie wyhamował spadki. Co więcej, surowiec wkroczył w jego zakres pozwalając dobierać pozycję typu long. Celem w dalszym ciągu pozostaje bezpieczny box z zakresu 57,50 USD – 58,5 USD, jednak siła ropy naftowej może przebić nawet poziomy 59 dolarów atakując strefę psychologiczną 60 USD. Warto przyglądać się, czy ruch ten nie zostanie choć w części zainicjowany podczas dzisiejszej, czwartkowej sesji handlowej.

wykres Kurs ropy naftowej WTI H4 07.11.2019
Kurs ropy naftowej WTI H4 07.11.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here