Logo ropy naftowejKurs ropy naftowej podczas wtorkowej sesji handlowej odrabia straty dnia poprzedniego. Poniedziałkowe notowania zaraz po godzinie wejścia rynku Stanów Zjednoczonych zareagowały mocnymi spadkami, co wpisuje się w scenariusz, który ustalony był dla rynku ropy. W nim oczekiwano podejścia pod strefę ostatnich szczytów z początku lipca – co ropa wykonała – oraz korektę do poziomów 58,50 – 57,90 dolara za baryłkę. W tym momencie rozpoczynamy właśnie korektę – a dalsze wzrosty nadal są możliwe. Spójrzmy zatem na wykres dniowy czarnego surowca, aby zobacz aktualną sytuację rynku. 


Kurs ropy WTI zgodnie z planem – wykres D1 wskazuje na możliwość dalszych wzrostów

Podczas wczesnych godzin handlowych – ropa WTI próbuje odrobić wczorajsze straty, które zainicjowane zostały wraz z wejściem rynku amerykańskiego. Jednak zdaje się, że jest jeszcze zbyt wcześnie na konkretne odbicia rynku – dlatego inwestorzy surowcowi powinni wstrzymać się przez dalszymi decyzjami co do re-akumulacji do momentu zbliżenia się ropy WTI do poziomów oznaczonych na poniższym wykresie. Mowa o strefie 58,50 – 57,90 dolarów za baryłkę. Strefa ta stanowi bardzo istotny poziom wsparcia oraz układu sekwencyjnego – wspierającego dalsze wzrosty.

Póki strefa ta nie zostanie wybita – szanse na dalsze wzrosty są bardzo duże, zwłaszcza, że ropa naftowa w ostatnim czasie wyhamowała dość znacznie spadki – dążąc do przywrócenia pozytywnej struktury rynkowej. W tym momencie strefą docelową jaki rynek może osiągnąć w ciągu najbliższych dni to strefa 63,25 – 62,25 dolarów za baryłkę ropy WTI. Oznacza to, że z poziomów docelowych dla korekty – targetem będzie 4 do nawet blisko 5 dolarów na każdą pozycję – warto więc obserwować wykres w celu ustalenia, czy poziomy 58,50 – 57,90 dolarów nie okażą się najlepszą strefą do podjęcia takiego scenariusza.

wykres Kurs ropy naftowej WTI 16.07.2019
Kurs ropy naftowej WTI 16.07.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here