rafineria w tle zachód słońcaKurs ropy naftowej WTI podczas ostatniej sesji tygodnia wykonuje pierwszy z planowanego podczas poprzedniej sesji schematu ruch. Ropa oscyluje wokół poziomu 52,50 USD za baryłkę wcześniej docierając do poziomu re-testu. Z tego poziomu mowa była o tym, iż rynek powinien kontynuować ruch wzrostowych, gdzie całościowy cel znajduje się przy strefie 54 dolarów za baryłkę. Inwestorzy w tym momencie zgodnie z tym wyszukują miejsca do dołączenia do pozycji długich. W tym przypadku zarówno ryzyko jak i potencjał zysku są z góry określone, dlatego warto przyjrzeć się wykresowi, aby dokładnie przyjrzeć się obecnym poziomom. 


Kurs ropy naftowej nadal z szansą na realizację scenariusza – ropa WTI  na wykresie H4

  • Ropa naftowa WTI nadal z potencjałem wzrostowym,
  • Celem jest strefa 54,0 – 54,65 dolarów za baryłkę,
  • Oczekuje się pierwszych rekcji już podczas piątkowej sesji.

Podczas piątkowej sesji handlowej – ropa naftowa WTI porusza się po nadal neutralnym terytorium, dając jeszcze szansę na kolejne impulsy wzrostowe celem pokrycia częściowej straty z ostatnich sesji. Zdaje się, że przedstawiony podczas czwartkowej sesji handlowej scenariusz zaczyna się powoli realizować. Mowa była podczas niego o tym, iż ropa powinna jeszcze wykonać jedno zejście celem re-akumulacji do poziomu 52,00 USD – 51,70 USD oraz późniejsze zebranie zleceń wychodząc powyżej tego zakresu. Atakiem powinna być strefa 54,0 – 54,65 dolarów za baryłkę w takim scenariuszu.

Dziś, ropa znajduje się nadal na najlepszej drodze do tego, aby taki schemat wypełnić. Zdaje się, że dzisiejsza sesja handlowa – jeśli utrzyma obecny sentyment odrabiana strat, może zamknąć się nawet w okolicach poziomu 53 dolarów. To oznaczałoby, że ropa jest gotowa na dalsze podejścia.

Wykres Kurs ropy naftowej WTI H4 09.08.2019
Kurs ropy naftowej WTI H4 09.08.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here