Wydowbywanie ropyKurs ropy naftowej WTI podczas poniedziałkowej sesji handlowej dociera do poziomów 54 dolarów za baryłkę. Surowiec po blisko trzech tygodniach konsolidacji na rynku – wykonuje podejście pod górne ograniczenia toczącego się trendu bocznego. Sposób jednak w jaki tworzone jest podejście sugeruje, że istnieje szansa na wygenerowanie sygnałów wzrostowych, na które wyczekiwane są przez inwestorów surowcowych. Zdaje się, że celem dla wykresu będzie poziom 56,75 dolarów za baryłkę, a strefą akumulacyjną obecne poziomy. Warto zatem spojrzeć na wykres H4 pary aby przyjrzeć się obecnej sytuacji. 


Kurs ropy naftowej generuje sygnały wzrostowe – ropa WTI na wykresie H4

  • Ropa WTI generuje pierwsze sygnały wzrostowe,
  • Celem dla surowca okazać się może strefa 56,75 dolarów,
  • Wcześniej oczekuje się re-akumulacji na obecnych strefach.

Pierwsza sesja nowego tygodnia sprawia, że szansa na wygenerowanie pełnego sygnału wzrostowego jest relatywnie duża. Faktem jest, że przez ostatnie trzy tygodnie kurs ropy naftowej WTI konsolidował się w przedziale cenowym 51,50 dolarów – 53,70 dolarów za baryłkę, nie dając szans na zbliżenie się poziomów wyższych. Jednak w tym momencie surowiec nie tylko przebija granicę 54 dolarów, ale również wykonuje test i nadal utrzymuje się powyżej tej strefy. To oznacza, że w ciągu najbliższych dni jest szansa na osiągnięcie znaczne wyższych poziomów.

Mowa w tym momencie nawet o targecie bliskim 57 dolarów za baryłkę ropy. Z technicznego punktu widzenia ropa naftowa ma przed sobą pierwsze cele na strefie 56,75 i właśnie te poziomy powinny służyć jako pierwsze dla ruchu wzrostowego. Wcześniej jednak oczekuje się jeszcze chwilowego przystanku na obecnych poziomach (53,70 USD – 54,10 USD), które służyć powinny do dobierania pozycji typu long. Ryzyko na transakcję określone jest na strefie 53,45 dolarów a więc około 50 centów w stosunku do potencjału zysku 2,7 dolarów za baryłkę.

wykres Kurs ropy naftowej WTI H4 21.10.2019
Kurs ropy naftowej WTI H4 21.10.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here