Logo ropy naftowejKurs ropy naftowej WTI podczas ostatniej sesji tygodnia pokazuje niewielkie odreagowanie poprzednich – diametralnych spadków cen. W tym momencie czarne złoto oscyluje wokół poziomu 54,88 dolarów za baryłkę – będąc powyżej wsparcia wytyczanego z interwału czasowego H4. Wsparcie te to zakres ceny 55,40 – 54,72 dolary, jednak zdaje się, że dalsza presja podażowa będzie podczas najbliższych sesji handlowych nadal dostrzegalna. Zdaje się, że kontynuacja ruchu spadkowego jest tylko formalnością dla surowca, jednak w ciągu najbliższych sesji zostanie to jeszcze potwierdzone – dlatego warto przyglądać się interwałowi H4 ropy, aby nie przegapić potencjalnych sygnałów sprzedażowych. 


Kurs ropy WTI kontynuuje zamierzony spadek – celem 52 dolary?

  • Ropa naftowa kontynuuje spadek, zgodnie z zakładaną tendencją,
  • Oczekuje się dalszego osłabienia cen – nawet do poziomu 52 dolarów za baryłkę.

W tym momencie surowiec – ropa naftowa WTI po raz kolejny spada, niwecząc plany inwestorów chcących wyciągnąć wykres powyżej strefy 60 dolarów za baryłkę. W ciągu ostatnich dni ropa bardzo ładnie reagowała na odrabianie strat – jednak jak zostało to oznaczone, oczekiwane były dalsze spadki zgodnie z obowiązującą tendencją spadkową surowca. Dotarcie do poziomu docelowego dla pozycji typu long oznaczało dla surowca natychmiastowe zbicie ceny – zgodnie z klasycznym podejściem strefy oporu. Cena znalazła się następnie w okolicach wsparcia cenowego wyznaczanego z interwału H4 – zakresu ceny 55,40 dolarów – 54,72 dolarów za baryłkę czarnego surowca.

Tym samym jeśli negatywny sentyment na ropie miałby się utrzymać – co na ten moment wydaje się najbardziej prawdopodobne – wówczas celem dla pozycji krótkich będzie strefa 52 dolarów i to właśnie na niej powinni skupić się inwestorzy. Osiągniecie tego poziomu powinno nastąpić po przekroczeniu opisywanego wsparcia cenowego.

wykres Kurs ropy naftowej WTI 02.08.2019
Kurs ropy naftowej WTI 02.08.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here