Logo ropy naftowejKurs ropy naftowej podczas piątkowych notowań rośnie. Czarny surowiec nadal reaguje na pozytywny sentyment, podczas gdy cel dla całości swingu wzrostowego w chwili obecnej zapowiadany był na porannych odprawach blisko poziomu 68,6 dolarów za baryłkę. Dojście do strefy aktualnie wydaje się jedynie formalnością, jednak warto obserwować wykres w jaki sposób wykres dotrze do strefy, ponieważ wykonanie całości targetu może sprawić, że ropa Brent wygeneruje sygnał spadkowy na pierwszą dotychczas głębszą korektę. Przyjrzyjmy się notowaniom H4. 


Zapowiadane poziomy docelowe dla pozycji długich z poprzednich analiz dla ropy Brent znajdują się coraz to bliżej. Już niewiele brakuje do spełnienia założeń – a będzie to dotarcie wykresu do ceny 68,6 dolara za baryłkę. Wówczas, właśnie z tego punktu oczekiwać będzie można dalszej korekty – jednak na chwilę obecną warto skupić się na pierwotnym założeniu. Sentyment ropy nadal utrzymuje się sprzyjająco dla pozycji długich a dalsze podejścia aktualnie wyglądają tylko na formalność.

Kurs ropy rośnie – surowiec na wykresie H4

Perspektywa H4 nadal mówi tak dla pozycji długich. Kurs ropy Brent w tym momencie oscyluje na poziomie 67,5 dolara za baryłkę, a do celu brakuje ledwie 1,1 dolara za baryłkę. Dzisiejsza, piątkowa sesja zdaje się znacznie realizować scenariusz i bardzo prawdopodobnym jest, aby ropa zrealizowała scenariusz jeszcze dziś. Warto jednak pamiętać, że właściwa godzina wejścia rynku kapitału ropy jest to godzina 14:30 – i właśnie o tej godzinie dopiero można będzie mówić o właściwy rynku.

wykres Ropa H4 22.02.2019
Ropa H4 22.02.2019

Jeśli rynek ropy dotrze do wskazywanego miejsca istnieje duża szansa na wystąpienie głębszego zejścia – w ramach zdrowej korekty rynku byka. Takie zejście nie musiałoby oznaczać negacji dalszej kontynuacji wzrostów, byłaby to jedynie korekta ostatnich mocnych wzrostów. Poziom 60/59 dolarów mógłby być zatem kolejnym poziomem docelowym dla rynku ropy.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here