Naga MarketsKurs ropy naftowej próbuje wejść w nową falę wzrostową. Analiza techniczna WTIKurs ropy naftowej WTI wybił się wczoraj przez opór 62,41 USD po odczytaniu 10% spadku produkcji w raporcie z EIA. Mamy zatem dalszy, realny wpływ burzy zimowej w Teksasie na notowania czarnego złota. Do tego czynniki reflacyjne z Fed-u wspierają popyt w handlu na FOIL.

Ropa naftowa cofa po pogłębieniu tegorocznych szczytów

Globalnie mamy rajd ryzyka, więc z tego ropa także korzysta. Należy jednak pamiętać, że rosnące rentowności obligacji skarbowych stanowią pewien ogranicznik transferowania kapitału do tego aktywa. Pamiętajmy również, że OPEC+ planuje niewielki wzrost produkcji ropy naftowej o 500 tys. baryłek dziennie. To trochę strofuje inwestorów, którzy dopatrują się w tym dodatkowego ryzyka nadpodaży, co ostatnio też wykazywały zmiany zapasów wg API oraz EIA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z punktu widzenia techniki ropa naftowa próbuje wejść w nową falę wzrostową po wybiciu górą kanału bocznego 62,41 – 58,56 USD. Trzeba także umiejętnie obserwować notowania FOIL pod kątem prowadzenia pozycji w kanale hossy, pamiętając o aktualnej, pro-spadkowej dywergencji na RSI (14) vs. kurs ropy WTI. Taki układ może spowodować przejściowe spadki czarnego złota i dopiero ich wyhamowanie w granicach tego kanału wzrostowego może ustanowić ciekawe miejsce zwrotne dla nowej fali kierunkowej.

Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne

Michał Pietrzyca, DM BOŚConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here