Napis ropy WTI notowania surowcaKurs ropy naftowej – ropy WTI podczas czwartkowych notowań znacznie rośnie. Choć sentyment spadkowy podczas ostatnich sesji jest dość wymowny, to podczas dzisiejszego poranka pojawił się game-changer dla tego rynku. Mianowicie dziś dwa tankowce przebywające w Zatoce Ormiańskiej ze sporym ładunkiem ropy naftowej zostały prawdopodobnie trafione petardami. Jeśli ta informacja będzie w stanie ruszyć rynkami na dłużej, wówczas kurs ropy znajduje się w idealnym miejscu na ruszenie ku górze. Spójrzmy zatem na wykres ropy WTI z interwału czasowego H1. 


Kurs ropy WTI – surowiec na wykresie godzinnym

W tym momencie nadal na czarnym złocie – ropie WTI panuje trend spadkowy, patrząc z interwałów H1/H4. Dlatego pozycje długie jeśli chcą być rozgrywane – to musi być to albo bardzo dobre miejsce gdzie risk ratio dla pozycji długich będzie bardzo dobre, albo w momencie, kiedy na rynku pojawi się jakaś znacząca informacja zmieniająca obecną tendencję. W tym momencie pojawiła się takowa – kiedy podczas dzisiejszego poranka tankowce wypełnione ropą naftową zostały prawdopodobnie zaatakowane w Zatoce Ormiańskiej – gdzie widać również natychmiastową reakcję kursu ropy.

W tym momencie jeszcze jest za wcześnie aby mówić o tym, co stanie się z tankowcami oraz ile ropy faktycznie jest na jej pokładzie, jednak jeśli rynek miałby w tym momencie odrobić część strat – z technicznego punktu widzenia byłoby to idealne miejsce. Jednak, aby rozegrać scenariusz z głową, trzeba wyczekać aż rynek zejdzie w okolice poziomu 52 / 51,50 USD za baryłkę. Wówczas re-akumulacja będzie miała swój stop loss pod boxem a take profit w miejscu ostatnich szczytów, czyli poziomu 54 dolarów za baryłkę ropy.

wykres Kurs ropy WTI 13.06.2019
Kurs ropy WTI 13.06.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here