Naga MarketsNotowania ropy naftowej typu WTI kontynuują ruch w kierunku północnym, co doprowadziło do ataku i przełamania psychologicznego poziomu 70 dolarów za baryłkę. Obecne wzrosty są powodowane przede wszystkim zawirowaniami geopolitycznymi w Wenezueli oraz co ważniejsze w Iranie.


Aktualnie nie widać na horyzoncie szans na deeskalacje napięć w tych ważnych obszarach, co w najbliższym czasie powinno wynieść cenę za baryłkę jeszcze wyżej. Kluczowa w tym kontekście wydaje się być data 12 maja kiedy to Donald Trump ma podjąć decyzję w sprawie ewentualnego odstąpienia od obecnego porozumienia nuklearnego z Iranem.

Rysunek 1. Analiza techniczna,OIL,D1,07.05.2018

Obecnie kolejnym celem dla kupujących jest okolica 73 dolarów za baryłkę. Ten scenariusz jest możliwy do zrealizowania nawet w perspektywie obecnego tygodnia. W przypadku wystąpienia ruchu korekcyjnego warto zwrócić uwagę na lokalne wsparcie 69.50, które zdefiniowane jest na podstawie zasady zmiany biegunów.

Rysunek 2. Analiza techniczna,OIL,H1,07.05.2018

Maksymalny zasięg dla ewentualnego odreagowania oceniam na silną konfluencję poziomu wsparcia 66.50 oraz głównej linii trendu wzrostowego. Jeżeli będziemy świadkami tak głębokiej korekty przy zachowaniu obecnego ryzyka geopolitycznego powinna to być optymalna sytuacja do zajęcia pozycji długiej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here