Naga MarketsKurs ropy brent w listopadzie. Prognozy Capital.com dla czarnego złotaW obliczu wyborów prezydenckich w USA, kurs europejskiej mieszanki ropy brent rośnie kolejną sesję z rzędu i powraca w okolice poziomu 41 dolarów za baryłkę. Zbliżająca się wielkimi krokami wygrana Joe Bidena umacnia nie tylko Wall Street, ale w krótkim terminie wpływa korzystnie również na rynku surowcowe. Sytuację na kontraktach terminowych na ropę brent opisuje główny analityk Capital.com, David Jones.

  • Ropa brent zyskiwała w środę niemal 3% i rosła o ponad 1 dolar na baryłce, testując poziom 41,32 dol., najwyższy od ponad tygodnia
  • W czwartek kurs ropy utrzymuje się na lokalnych maksimach, korzystając ze słabszej kondycji dolara
  • Trzy dni z rzędu od lokalnych dołków odbijały również kontrakty na ropę WTI, ich wycena nadal porusza się jednak poniżej poziomu 40 dolarów

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs ropy brent może rosnąć w listopadzie, najpierw niewykluczone jednak spadki

Po drastycznych wyprzedażach w zeszłym tygodniu, które spowodowały spadek ropy brent o 12%, David Jones zakłada, że cena czarnego złota będzie bardziej niestabilna w oczekiwaniu na wyniki wyborów prezydenckich. Listopad rozpoczął się już na dobre, ale o tym, jak zakończy się miesiąc, w dużej mierze zadecyduje nie tylko wyścig o Biały Dom, ale również zaplanowane na 30 listopada spotkanie OPEC+.

Capital.com
Capital.com - handluj już od 80 PLN! SPRAWDŹ NAS

 – Do tej pory jednym z korzystnych czynników wpływających na zyski w analizie cen ropy brent było rozważenie przez Rosję opóźnienia poluzowania kurków w styczniu. Istnieje jednak wiele innych czynników wywierających presję na cenę, takich jak obawy przed nowym lockdownem w Europie i zwiększeniem wydobycia w Libii. Wielu analityków uważa, że mogą nastąpić dalsze spadki, zanim wejdziemy w drugi etap przywracania równowagi na rynku i zobaczymy, jak ropa brent będzie się odbudowywać – komentował David Jones.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułGiełda kryptowalut Bybit oficjalnym sponsorem Borussi Dortmund
Następny artykułNotowania złotego (PLN) wyhamowują
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here