Kurs PZU na wsparciu cenowym. Spółka notowana po 28,30 zł we wtorekSpółka PZU, która cieszy się w ostatnim czasie dość dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów – dociera dziś po raz kolejny do ważnego wsparcia. Spółka notowana jest zatem w okolicach zakresu 28,30 zł podczas wtorkowej sesji handlowej. Zdaje się, że z czysto technicznego punktu widzenia spółka ma szansę na obronę tego zakresu, a co za tym też idzie – szansę na dalsze wzrosty. Jednak kolejne sesje powinny dać odpowiedź, czy faktycznie strona popytowa uaktywni się w tym zakresie. 


Kurs spółki PZU dociera ponownie do ważnego wsparcia cenowego – spółka na wykresie H4

  • Spółka PZU znajduje się nadal w paśmie konsolidacji
  • Dzisiejsza sesja jednak ponownie broni wsparcia cenowego
  • Jeśli zostanie przełamane, oczekiwać będzie można zejścia do zakresu 26 zł
  • Natomiast dalsze wspieranie tego zakresu powrót powyżej 30 zł

Dzisiejsza sesja może okazać się istotną dla spółki PZU, która od dłuższego czasu już znajduje się w zakresie konsolidacji pomiędzy strefą 28 zł za akcję jako dolne ograniczenie oraz 32 zł jako górne ograniczenie ruchu. Obecne zasięgi nie są zatrważająco wysokie, jednak można zauważyć po wykresie H4 spółki – że jeśli spółka pokona zakres ceny uśrednionej, szanse na dalsze wzrosty są relatywnie duże.

W przypadku, jeśli zatem spółka przekroczy zakres ceny uśrednionej, oczekiwać będzie można mocniejszego ruchu powrotnego do zakresu 30 zł za akcję. Byłoby to klasyczne odbicie od dolnego ograniczenia wraz z pojawiającym się popytem. Z kolei kiedy spółka PZU nie będzie w stanie utrzymać wsparcia na wspominanym już poziomie 28 zł – oczekiwać będzie można głębszego zejścia. Obecnie targetem dla zejścia mógłby być zakres 26 zł za akcję, gdzie przebiega lokalne wsparcie.

wykres Kurs PZU H4 18.08.2020
Kurs PZU H4 18.08.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here