Naga MarketsMonety funta szterlinga GBP ustawione na banknotachPodczas wczorajszej sesji zmienność na parach z polskim złotym była na prawdę spora. PLN umocnił się do euro, franka, dolara i funta brytyjskiego. Jednak czy ten dynamiczny ruch ma szansę się utrzymać, a może to jedynie chwilowy wyskok i złoty wróci do spadków. Zapraszamy do zapoznania się z aktualną sytuacją na wykresach PLN w ujęciu do euro, franka szwajcarskiego, funta brytyjskiego i dolara amerykańskiego w poniedziałek 3 grudnia. 


Funt brytyjski GBP najdroższy od początku roku

Polski złoty bardzo dobrze rozpoczął nowy tydzień, nasza waluta umocniła się do euro, dolara, funta i franka. Największą zmienność można było obserwować na USDPLN, gdzie spadki przekroczyły 1%, niemniej sporo działo się także na GBPPLN, gdzie kurs po nieudanym wybiciu nowych tegorocznych maksimów, wrócił w okolice 5 zł. W momencie pisania tego artykułu EURPLN znajduje się 0,06% na plusie, USDPLN rośnie 0,04%. Polski złoty koryguje także wczorajsze wzrosty do franka (CHFPLN +0,21%) i funta (GBPPLN +0,35%)

Patrząc technicznie na parę walutową GBPPLN, widać wyraźną obronę strefy wsparcia przy okrągłym, psychologicznym poziomie 5 zł. Dopóki kurs znajduje się powyżej, wciąż istnieje szansa na ponowny ruch w kierunku ostatnich szczytów przy 5,07 zł, gdzie wypada kluczowa strefa oporowa. Niemniej jeżeli dojdzie do wybicia poniżej obszaru zaznaczonego na zielono, większa korekta spadkowa będzie miała szansę się pojawić.

Wykres GBP do PLN
GPBPPLN interwał D1

Zobacz także: Wojna handlowa: Donald Trump straszy kolejnymi cłami, tym razem padło na Francję

Zapraszamy także serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, GBPPLN.

PRZEfajneCENY! Płatne wersje biletów na Invest Cuffs 2020 teraz 20% taniej! Tylko z kodem BLACKWEEK


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here