Naga MarketsRzut okiem na złotówkęPolski złoty wyraźnie traci podczas ostatnich sesji. Dziś euro zyskuje 0,1% w stosunku do PLN, a dolar rośnie o 0,3%. Kurs dolara do złotego zbliża się do granicy 3,80 zł, a euro testuje poziom 4,30 zł. Jak będą wyglądały kolejne sesje? Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na parach USD/PLN i EUR/PLN.


Sytuacja techniczna na wykresie USD/PLN

W ostatnich dniach cena bardzo dynamicznie odbiła się od wsparcia przy 3,72 zł. Od tej pory kurs dolara do polskiego złotego rośnie już piątą sesję z rzędu. Aktualnie cena zbliża się do poziomu 3,80 zł. Jeżeli dojdzie do wybicia strefy oznaczonej kolorem zielonym, to niewykluczony jest atak na ostatnie szczyty czyli nawet 3,84 zł. O spadkach możemy myśleć dopiero w momencie powrotu poniżej 3,72 zł, wtedy też droga nawet do 3,64 zł, zostałaby otwarta. Jednak jak na razie sygnałów podażowych brakuje, przewagę mają kupujący.

Wykres dolara do złotego

Sytuacja techniczna na wykresie EUR/PLN

Po przetestowaniu wsparcia przy poziomie 4,26 zł cena ruszyła do góry i podobnie jak na USD/PLN, na kursie euro do złotego mamy do czynienia z 5 sesją wzrostową. Aktualnie cena testuje poziom 4,30 zł. Jeżeli ostatnie lokalne maksima, czyli okolice 4,31 zostaną wybite, należy spodziewać się przyspieszenia wzrostów. W przeciwnym razie, odbicie w tym miejscu, może spowodować spadki i powrót do szerokiej konsolidacji, jaką obserwujemy od dłuższego czasu na tej parze walutowej.

Wykres euro do złotegotokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here