Naga MarketsSamorodek platyny

Kurs platyny podczas ostatnich sesji zdaje się mieć całkiem dobrze – patrząc na interwał czasowy H4/D1. W ostatnich dniach ponownie można było zauważyć dokładnie ten sam schemat – gdzie metale szlachetne ruszają zostawiając w tle platynę. Jednak ta tendencja została już nadrobiona przez co osoby obserwujące metal szlachetny mogą zobaczyć notowania kruszcu blisko ważnej strefy. Spójrzmy zatem na interwał czasowy D1 metalu szlachetnego.

  • Notowania platyny docierają do ważnej strefy – wykonując mocny ruch wzrostowy
  • Zdaje się, że metal szlachetny nadgonił mocno złoto oraz srebra
  • Warto obserwować dalszą reakcję platyny na obecnym poziomie 
  • Szansa na wygenerowanie cofnięcia w ramach klasycznej korekty jest relatywnie duża

Platyna dociera do ważnego miejsca – co dalej z notowaniami?

Notowania złota i srebra już od dawna wykonywały ruch, kiedy platyna czekała na odpowiedni moment do ruchu. Wspominane to było już podczas poprzednich analiz metalu szlachetnego. W tym momencie widząc rynek D1 platyny – ten zbliżył się w ramach re-testu zakresu oporu 960 dolarów za uncję oraz odbija, klasycznie jak na reakcję na opór przystało. Platyna przetestowała w międzyczasie zakres wsparcia 925 dolarów za uncję utrzymując ten zakres.

To oznacza, że rynek jeszcze może nie być gotowy do dalszych, głębszych zejść, a co za tym idzie – szansa na podtrzymanie ruchu wzrostowego nadal jest spora. Obóz byków wygeneruje odpowiedni sygnał zakupowy jednak dopiero po przekroczeniu strefy 960 dolarów i otworzy sobie drogę do ataku 1000 i 1010 dolarów za uncję. Będzie to bardzo ważny poziom dla metalu.

wykres Kurs platyny H4 26.07.2020
Kurs platyny H4 26.07.2020

Dlatego też podczas kolejnych sesji warto będzie przyglądać się notowaniom w celu szukania dalszej odpowiedzi, czy rynek nie wygeneruje odpowiedniego sygnału podczas kolejnych sesji. W razie przełamania przerywanej linii – szansa na spadek jest sporawa – oczywiście w ramach jeszcze klasycznej korekty. W przeciwnym razie, utrzymanie tego zakresu może dać dalszy ruch wzrostowy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here