Naga Markets

Kurs platyny może osiągnąć 1000 USD. Analitycy przyglądają się rynkowi metaliKurs metali szlachetnych odbijał w ciąg ostatnich dni – głównie w obliczu globalnej niepewności spowodowanej głównie operacją wojskową Rosji na Ukrainie oraz dalszych niepewności związanych z prowadzeniem polityki monetarnej w USA. Czy to dobry okres, aby szukać okazji na rynku platyny, złota i srebra? Analitycy podpowiadają, że istnieje dużą szansa na dalsze wzrosty tego rynku.

  • Cena złota, srebra i platyny trzyma się bardzo dobrze, biorąc pod uwagę, że rentowność obligacji w tym roku gwałtownie wzrosła
  • Jeśli cena platyny utrzyma się powyżej 950 USD/oz, to być może będzie mogło dalej zyskiwać
  • rynek metali szlachetnych nastawiony jest cały na wzrosty
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Kurs platyny zaczyna generować sygnały wzrostowe

Ceny metali szlachetnych zanotowały w poniedziałek kolejne zyski w obliczu globalnej niepewności spowodowanej głównie operacją wojskową Rosji na Ukrainie i wynikającymi z niej obawami o niedobory żywności i energii (platyna inwestycyjna). Dodatkowo metale szlachetne wzrosły w zeszłym tygodniu na skutek sygnałów, że ścieżka zacieśniania polityki pieniężnej przez Rezerwę Federalną może nie być tak agresywna, jak się obawiano. Kurs złota, srebra oraz platyny był podczas kolejnej sesji w centrum uwagi inwestorów.W tym momencie przyglądając się kursowi platyny widać, że wydostał się on z impasu spadkowego i ma duże szanse na wygenerowanie dalszych wzrostów. Według analityków jednym z pierwszych zakresów docelowych dla metalu mogą być rejony 980 – 1000 dolarów za uncję, gdzie przypada ważna strefa lokalnych oporów H4 – D1.

wykres Kurs kontraktów na platynę 31.05.2022
Kurs kontraktów na platynę 31.05.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

W raporcie czytamy: “Ogólnie rzecz biorąc, ceny platyny są gotowe do krótkoterminowych wzrostów, ale odwrócenie niedźwiedziego trendu z początku marca wymaga potwierdzenia w postaci okrągłej liczby 1000 USD.” Jeśli cena platyny utrzyma się powyżej 950 USD/oz, to być może będzie mogło dalej zyskiwać – czytamy dalej w raporcie i podsumowaniu.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here