Kurs PKN Orlen stale w zakresie 54 zł za akcję. Spółka z szansą na dalsze wzrostyPodczas ostatnich sesji Polski Koncern Naftowy Orlen SA [PKN] znajduje się w jednym zakresie ruchu, nie dając szans na ruch tendencyjny. Obecnie kurs spółki oscyluje w okolicach 54,28 zł za akcję chodząc dłuższy czas w niewielkiej konsolidacji kilku – złotowej. Zdaje się, że szansa na wygenerowanie jednak dalszego ruchu wzrostowego jest relatywnie duża, aby osiągnąć tylko dobry stosunek potencjalnego zysku do ryzyka, dobrze, aby spółka zeszła jeszcze do odpowiedniej sfery. Czy szansa następnie na osiągnięcie strefy 65 i 70 zł za akcję będzie duża?


Kurs PKN Orlen z szansą na dalsze wzrosty, jednak po korekcie – spółka na wykresie H4

  • PKN Orlen podczas ostatnich sesji zamyka się w niewielkim zakresie konsolidacji
  • Spółka ma szansę jednak na wzrosty nawet do zakresu 65 – 70 zł za akcję
  • Dobrze byłoby jednak, gdyby wykres wykonał wcześniej odpowiednią korektę
  • Box, lub strefa dobrego potencjału zysku do ryzyka rozrysowana na wykresie H4

W tym momencie Polski Koncern Naftowy Orlen SA [PKN] dociera do zakres 54,28 zł za akcję, gdzie w przedziale +-2 złotych za akcję konsoliduje się już od dłuższego czasu. Zdaje się jednak, że szansa na wzrosty może nie opuścić spółki – a potencjał jest relatywnie duży. Zdecydowanie dobrze byłoby, gdyby spółka wcześniej, przed większym wzrostem zeszłą jeszcze do wskazanego na poniższym wykresie boxa / zakresu re-akumulacji. Wówczas można by mówić o całkiem ciekawym potencjalne zysku do ryzyka podczas kolejnych sesji handlowych.

Potencjał ten może sięgać nawet 10:1 jeśli tylko zakres utrzyma spółkę przed dalszymi spadkami (jeśli spółka w ogóle wkroczy w zakres) i wygeneruje z niego odpowiedni sygnał. W jednym lub drugim przypadku potencjał jest satysfakcjonujący.

wykres PKN Orlen H4 27.08.2020
PKN Orlen H4 27.08.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here