Naga MarketspgeAkcjonariusze Polskiej Grupy Energetycznej nie mają powodów do zadowolenia. Kurs akcji PGE zmazał się wczoraj na nowych minimach, spółka nigdy nie była tak tania. W środę 7 sierpnia sesja zakończyła się na minusie wynoszącym ponad 4%! Dziś obserwujemy nieznaczne odbicie (kurs rośnie 0,3% po godzinie 10:00), niemniej sentyment jest w dalszym ciągu negatywny. Co dalej?


Kurs PGE najniżej w historii

Kurs akcji PGE znalazł się wczoraj na najniższych poziomach w historii. W czwartek widać nieznaczne odbicie, niemniej sentyment jest w dalszym ciągu spadkowy i niewykluczona jest dalsza przecena. Trend pozostaje spadkowy, o ewentualnym odbiciu można myśleć dopiero w momencie powrotu ceny powyżej poziomu 8,50 zł.

Orbex

Polska Grupa Energetyczna
PGE D1, źródło: xStation

Zobacz także: Giełda w USA kończy sesję w mieszanych nastrojach, co przyniesie czwartek?

Indeks WIG20 próbuje odrabiać straty

Jeśli chodzi natomiast o główny polski indeks – WIG20, również nie radzi on sobie najlepiej. Negatywne nastroje na światowym rynku akcji, przełożyły się także na spadki na polskiej giełdzie. Wczoraj na kontrakcie W20 doszło do pokonania kluczowej strefy wsparcia przy poziomie 2150 pkt, dziś sesja rozpoczyna się od wzrostów, niemniej kurs w dalszym ciągu utrzymuje się poniżej poziomu 2150 pkt, który powinien stanowić opór. Dopiero wyjście powyżej, mogłoby doprowadzić do większej korekty wzrostowej.

Notowania W20 wykres
W20 D1, źródło: xStation5


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here