Naga MarketsKurs Pekao w dół w poniedziałek 2 grudniaPodczas poniedziałkowej sesji możemy obserwować wyraźne spadki na akcjach Pekao SA. Dziś kurs PEO traci ponad 3 procent. Reakcja jest spowodowana piątkową rezygnacją Michała Krupińskiego ze stanowiska prezesa banku. Aktualnie za jedną akcję spółki zapłacimy 101,40 zł


Kurs Pekao w dół po dymisji prezesa banku

Pod koniec ubiegłego tygodnia, Michał Krupiński, obejmujący stanowisko prezesa banku Pekao złożył rezygnację. Wiadomość wyraźnie nie spodobała się inwestorom, spółka otworzyła się 1% pod kreską, a kolejne godziny przynoszą dalszą przecenę. W momencie pisania tego artykułu spadki zbliżają się do poziomu – 3,5%.

Informacja była wyraźnym zaskoczeniem, na początku powód takiego posunięcia nie był znany. Później dowiedzieliśmy się, że Krupiński zamierza “kontynuować swoją karierę za granicą”. Oprócz rezygnacji samego prezesa, swoje dymisje złożyło dwóch wiceprezesów. Rezygnacja Michała Krupińskiego była nagła, wcześniej nie pojawiały się żadne niepokojące sygnały. Jeszcze w połowie ubiegłego tygodnia “prezes razem z współpracownikami chwalili się sukcesami obranej strategii”. Nieoficjalnie mówi się o tym, że zmiana na stanowisku jest efektem przetasowań politycznych. Zaledwie dzień przed dymisją Michał Krupiński udzielił wywiadu, w którym stwierdził m.in., że “nie jest bankierem PiS”.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Akcje Pekao w tendencji spadkowej

Patrząc na wykres spółki, sytuacja nie wygląda najlepiej. W ostatnim czasie doszło do wyrysowania korekty prostej ABC z geometrią 1:1 (fale A i C były identyczne w zasięgu), co przełożyło się na aktualnie obserwowane spadki. Przez kilka sesji kurs poruszał się w wąskiej konsolidacji poniżej średniej SMA50, niemniej dzisiejsze wybicie dołem z zakresu ruchu bocznego (żółty prostokąt) może przełożyć się na dalsze spadki w kierunku ostatnich minimów. Pierwszym celem dla sprzedajnych będzie atak na dołek z 3 października (wierzchołek B), a następnie na sierpniowe minima.

Wykres akcji PEKAO
PEKAO interwał D1

Czytaj także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here