Banknoty 50 euro, 20 euro oraz 50 funtów brytyjskichW ostatnich analizach pary euro do funta skupiliśmy się na potencjalnym ruchu do góry, który poprzedzony był budującą się formacją wskazującą na możliwość wybicia kursu. Aktualnie para EURGBP dociera do założonych poziomów docelowych. Przyjrzyjmy się wykresowi. 

Finax

Budująca się w ostatnim czasie formacja przypominającą chorągiewkę opisywana była w poprzednich analizach pary – wskazując na prawdopodobieństwo wybicia wykresu w jedną ze stron. Para następnie pokonała ostatni szczyt – aktywując pozycje typu long z celem około 100 pipsów na pozycje. Choć pierwotny stop loss był dość głęboki – wraz z klarowaniem się sytuacji na wykresie pozycje obronne podsuwane do góry w końcu pozwoliły na zabezpieczenie na moment wejścia (break even point), prowadząc pozycję już bez ryzyka dla pozycji.

wykres EURGBP H4 30.10.2018
EURGBP H4 30.10.2018

W chwili obecnej od założonego poziomu docelowego zabrakło 6 pipsów, co sprawia, że cel został zrealizowany. Jak może wyglądać dalszy ruch pary?

EURGBP – co dalej?

Dotarcie do celu otwiera drogę patrzę na możliwość wykonania niewielkiej korekty – na około 65 pipsów do dolnego ograniczenia kanału, w którym para aktualnie się porusza. Jeśli spojrzeń na walutę w takim kontekście, wówczas scenariusz na następne sesje rysuje się w sposób następujący – jak na poniższym wykresie. Z obecnych poziomów cenowych zejście około 65 pipsów byłoby naturalną korektą nie negującą jednocześnie budującej się sekwencji wzrostowej – dając kolejną okazję do dołączenia do wzrostów na parze.

wykres EURGBP H4 30.10.2018
EURGBP H4 30.10.2018

Ważne, aby obserwować reakcję pary po zbliżeniu się od góry do wyrysowanej strefy – wówczas dla wykresu stanowiącej niewielką strefę oporową. Jeśli wykres ją pokona – celem dla pary będzie poziom oporowy z wyższego interwału czasowego na poziomie 0,89900. Natomiast wybicie ostatniego wsparcia – 0,88200 będzie oznaczało negację dalszych wzrostów i powrót do panującego trendu spadkowego.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here