Banknoty 50 euro, 20 euro oraz 50 funtów brytyjskichPara EURGBP wykonując krótkoterminowy cel w postaci dotarcia do poziomu 0.8915, zastała omówiona w kontekście możliwości wystąpienia korekty – bądź możliwości powrotu do trendu spadkowego, który panuje na parze od połowy września. Cele z poprzedniej analizy również zostały wykonane, a tym samym warto przyjrzeć się aktualnej sytuacji na parze euro do funta szterlinga. 


Ostatnia analiza omawiała sytuację, kiedy para była już bardzo bliska celu krótkoterminowego dla pozycji typu long. Dotarcie do poziomu 0.8915, a więc zrealizowanie poziomu docelowego swing long było jednoznaczne z możliwością wykonania korekty spadkowej lub powrotu do ogólnie panującego trendu spadkowego.

wykres EURGBP H4 30.10.2018
EURGBP H4 30.10.2018

Potencjalny setup jaki mógł zostać zrealizowany został przedstawiony tak jak na powyższym wykresie.

EURGBP – aktualne cele dla pary

W tym momencie widzimy, że poziom docelowy dla setupu swing long został nadbity o parę pipsów, jednak finalnie, ponowne przejście poniżej zainicjowało setup short z celami 0.88400 oraz możliwością przebicia dotychczasowego wsparcia z interwału D1 – 0.88100. Aktualnie para dała zysk w okolicach 180 pipsów na pozycję, zakładając, że zainicjowane pozycje miały miejsce w omawianym z poprzedniej analizy miejscu.

wykres EURGBP H4 05.11.2018
EURGBP H4 05.11.2018

W tej chwili para jednoznacznie wróciła do trendu spadkowego, dlatego oczekuje się dalszego zejścia pary do poziomu 0.8730, który dotychczas był broniony, oraz który zainicjował poprzedni swing ku górze. Jeśli poziom ten zostanie przełamany – następny cel dla pary widoczny z wykresu D1 – będzie strefą 0.8690.

Natomiast jeśli wsparcie po raz kolejny utrzyma wykres, oczekuje się raczej konsolidacji pary, niż mocniejszych, kolejnych podejść pod poziomu oporowe. Strefa konsolidacji zakładając scenariusz dalszej obrony wykresu będzie wówczas w przedziale 0.8730 – jako dolne jej ograniczenie, oraz 0.8830 jako jej górne ograniczenie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSEC: rośnie liczba kar dla ICO
Następny artykułPrzed nami wybory w USA. Dobry moment na sprzedaż USD?
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here