Naga MarketsLogo Orange PolskaPodczas środowej sesji handlowej spółka Orange Polska wybija roczne maksima, podchodząc pod poziom 6,65 zł za akcję. Wyżej od tego poziomu spółka ostatni raz znajdowała się dopiero w marcu 2016 roku, dlatego dla spółki jest to ważny moment – czy zostanie obecna cena utrzymana, czy szybko zbita jak podczas próby podejścia na początku 2018 roku. W tym momencie oczekiwania względem utrzymania się spółki są większe – głównie przez otrzymanie pozwolenia na przejęcie spółki Blue Soft poszerzającą ofertę telekomunikacyjnego giganta. 


Spółka telekomunikacyjna – Orange Polska podczas dzisiejszej sesji handlowej wybiła roczny szczyt, pokonując tym samym poziom z poprzedniego roku – oraz zbliżając się do zasięgu roku 2016. Aktualnie najwyższym poziomem było 6,65 zł za akcję – jednak w momencie pisania analizy spółka spada do poziomu 6,50 zł.

Wydaje się, że aktualna cena jest w stanie jeszcze nadbić dzisiejszy szczyt – utrzymując dzienne zamknięcie powyżej poziomu 6,50 zł za akcję. To oznaczałoby dalszą presję popytową oraz możliwość ataku strefy 7,2 zł za akcje, czyli podejście ceną do poziomów z marca 2016 roku.

wykres Orange Polska D1 12.05.2019
Orange Polska D1 12.05.2019

Zdaje się, że tego typu scenariusz miałby rację bytu jednak w chwili obecnej istotnym jest, aby spółka utrzymała obecne poziomy – nie znosząc dzisiejszego podejścia. Idealnym zamknięciem jak już zostało wspomniane byłoby zamknięcie powyżej strefy 6,50 zł, co podkreślałoby tylko wymowę pro-wzrostową.

Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: Orange – rynek wycenia możliwy wzrost zysków

Pikanterii wzrostowej dodaje fakt, iż spółka niedawno otrzymała pozwolenie na przejęcie spółki Blue Soft przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jak wiadomo, spółka ta działa na rynku sprzedaży rozwiązań oraz usług informatycznych, co spółka Orange Polska chce wykorzystać dla poszerzenia swojej oferty skierowanej do firm. Jeśli inwestorzy faktycznie obserwują poczynania spółki – wówczas fakt ten może spowodować wspominany atak na strefę 7,2 zł za akcję.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here