Naga MarketsLogo Orange PolskaNa początku czerwca kurs Orange zaczął drastycznie rosnąć w reakcji na informacje o podwyżce cen abonamentów. Ta z pozoru negatywna dla wszystkich klientów telekomu informacja przyczyniła się do powrotu cen akcji Orange na przeszło trzyletnie szczyty. Wzrosty obserwowane przez większość czerwca były korygowane w lipcu. Piszę były bo wydaje się, że można już mówić o końcu korekty i początku nowej fali wzrostowej na wykresie Orange. 


Widzowie Comparic24.tv z całą pewnością znają moje podejście do akcji Orange Polska. O wykresie spółki mówiłem bowiem w zeszłotygodniowej odsłonie cyklu Buy or Sell, który współprowadzę razem z Maksymilianem Bączkowskim. Swoje przemyślenia na temat Orange streściłem w zaledwie kilku minutach analizy na żywo:

Te artykuły również Cię zainteresują
Orange odbija… i konsoliduje

Od powyższego nagrania minął równy tydzień, a na kurs Orange Polska wzrósł z 6,15 PLN (poniedziałkowe zamknięcie) do 6,55 PLN na zakończenie dzisiejszej sesji. Zeszłotygodniowa analiza na wizji Comparic24.tv zbiegła się więc z lokalnym minimum na wykresie. Bliskość średniej kroczącej z pięćdziesięciu ostatnich sesji, równego poziomu 6,0 PLN oraz znajdującego się tam zniesienia 50% ostatniego impulsu wzrostowego wskazują równocześnie, że możemy mieć do czynienia z początkiem nowej fali wzrostowej. Fali, na którą jednak jak na razie wciąż czekamy.

Wykres dzienny Orange Polska
Wykres dzienny Orange Polska z naniesionym poziomem wsparcia

Bycza reakcja na najnowsze wyniki Orange nie została jednak obroniona, a sesja 25 lipca upłynęła pod znakiem spadków. Utworzona wówczas świeca pełni w tym momencie rolę świecy matki w formacji inside bar. Ta, do tej pory, nie została wybita w żadną ze stron przez co mówimy tu o, wyraźnie widocznym na niższych interwałach, ruchu bocznym.

Nadal byczo na wykresie Orange

Orange Polska było jedną ze spółek, które analizowane były w trakcie dzisiejszego programu Buy or Sell. W poniższym materiale uzasadniam swoje bycze podejście do spółki:

W swoim scenariuszu inwestycyjnym dopuszczam możliwość zejścia ceny z powrotem w rejon 6,13 PLN i przetestowania znajdującego się tam minimum. Nadbicie wsparcia w formie średniej mogłoby być testem ogólnego sentymentu względem OPL, który z uwagi na między innymi ostatnie wyniki finansowe, powinien być pozytywny. Poruszywszy na wizji temat dźwigni finansowej na rynku akcyjnym, idealnym instrumentem do zmaksymalizowania potencjalnego zysku płynącego z długich pozycji są certyfikaty Turbo Long 3,7. Oferują one przede wszystkim szeroki zakres błędu (bariera znajduje się dopiero na poziomie 3,7 PLN) przy czym oferowana przez instrument dźwignia zadowoli większość inwestorów z rynku akcji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here