kiwi będące symbolem pary NZDUSDPara dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego dotarła równy tydzień temu do istotnej strefy oporowej wynikającej z lipcowych szczytów – widocznej z interwału D1. Dziś para ponownie testowała strefę, klasycznie reagując ponownym zejściem. Czy przebicie poziomu 0.68220 na NZDUSD nadal jest prawdopodobne? 


Popularna para kiwi – czyli NZDUSD, w ostatnim czasie dotarła do istotnej strefy oporowej – klasycznie reagując ponowną obniżką kursu. W tym momencie to już drugi test poziomu w ciągu ostatniego tygodnia oraz kilkukrotny przez ostatnie sześć miesięcy. Para ma widoczny problem z przełamaniem strefy, a pokonanie jej otworzyłby drogę parze do poziomów z początku czerwca obecnego roku.

wykres NZDUSD D1 14.11.2018
NZDUSD D1 14.11.2018

Analizując wykres w kontekście możliwości lub prawdopodobieństwa wystąpienia ruchu wybijającego strefę oporową warto zejść na niższy interwał – H1, gdzie potencjał wzrostów nadal jest widoczny, a poziomy skąd wykres może wykonać kolejny swing ku górze bardzo łatwo rozpoznawalne.

NZDUSD H1

Ostatni szczyt pary co prawda nie został wybity – jednak impet ostatnich podejść nadal jest odczuwalny, dlatego możliwość wystąpienia kolejnych ruchów ku górze nadal są bardzo prawdopodobne. Jeśli para chce kontynuować wzrosty, potencjalnym miejscem są dwa poziomu: 0.67550 oraz wsparcie z ostatnich testów na poziomie 0.67100. Jeśli kurs NZDUSD dotrze do tych poziomów warto przyglądać się reakcji – czy na strefie nie zostanie wygenerowany sygnał wzrostowy.

Jeśli tak, wówczas z pierwszej wymienionej strefy targetem będzie pokonanie obecnego oporu zgodnie z rozrysowanym schematem na poniższym wykresie. W przypadku głębszego zejścia – wsparcie z poziomu 0.67100 może okazać się ostatnim miejscem skąd wykres powinien powrócić do tendencji wzrostowej – choć wybicia 0.68220 nie oczekuje się od razu.

wykres NZDUSD H1 14.11.2018
NZDUSD H1 14.11.2018

Aby trend wzrostowy oraz układ ostatnich wzrostów został podtrzymany, para nie powinna przekraczać ostatniego oznaczonego wsparcia cenowego. Jeśli dojdzie do przełamania poziomu, oczekiwać się będzie dalszych spadków do kolejnego istotnego miejsca jakim jest dopiero poziom 0.66300.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here