Naga Marketsnowa zelandia drogowskazCel dla pary NZD/USD na koniec roku 2019 został znacznie obniżony przez analityków banku inwestycyjnego BNZ do poziomu 0,62. Eksperci wskazują, że dolar nowozelandzki pozostaje pod wpływem kaprysów prezydenta USA Donalda Trumpa i ostrzegają, że jeden tweet może znacznie zmienić ich prognozę.


NZD i CNY to waluty silnie skorelowane

Tweet Prezydenta Trumpa na początku sierpnia eskalował wojnę handlową między USA i Chinami oraz zmienił nasze prognozy dla NZD. Niestety sytuacja może się powtórzyć w niedalekiej przyszłości. Nasze wcześniejsze założenie było takie, że zawieszenie broni w wojnie handlowej, a następnie ewentualna umowa handlowa jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego roku, pomogłyby w łagodnym ożywieniu dolara nowozelandzkiego – napisano w raporcie.

wojna handlowa USA ChinyW związku z tym, że kurs pary USD/CNY przekroczył psychologiczny poziom 7 w ubiegłym tygodniu eksperci oczekują, że pod koniec roku notowania dotrą do poziomu 7,40. Jak zauważają analitycy wojna handlowa rozpoczęła się na początku 2018 r., a waluty NZD i CNY są ściśle ze sobą powiązane, więc słabszy juan sugeruje słabszego dolara nowozelandzkiego.

Kurs USDCNY
Kurs USDCNY

RBNZ uwzględnił ryzyko związane z globalną perspektywą gospodarczą w związku z decyzją w sprawie stóp procentowych w zeszłym tygodniu i zdecydował się na obniżkę stóp procentowych większą niż oczekiwano o 50 pb.

Nasze nowe prognozy dla USD/CNY przewidują, że juan osiągnie 7,40 pod koniec 2019 r. i na początku 2020 r. Jednocześnie obniżyliśmy naszą prognozę na koniec roku dla NZD/USD do poziomu 0,62 USD – podsumowano.

Kurs NZDUSD
Kurs NZDUSD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here