Naga MarketsKurs NZD/USD ze wzrostowymi prognozami. Pomóc mają rosnące ceny surowcówKurs dolara nowozelandzkiego względem dolara amerykańskiego znajduje się w średnioterminowym trendzie wzrostowym, który wywindował notowania pary z okolic 0,55 dol. osiągniętych w pandemicznym dołku z marca 2020 roku do nawet 0,74 dol. notowanych jeszcze kilka dni temu. Jak twierdzą m.in. Australia and New Zealand Banking Group (ANZ) oraz Canadian Imperial Bank of Commerce (CIBC), kurs NZD/USD czeka kontynuacja marszu ku górze.

  • Analitycy XTB spodziewają się aprecjacji kursu NZD/USD z uwagi na niespodziewany wzrost cen mleka
  • Taka sytuacja miała miejsce już przed ośmioma laty między 2012 a 2013 rokiem
  • Nowa Zelandia jest jednym z największych producentów mleka na świecie

Dolar nowozelandzki wspierany spodziewanym wzrostem cen surowców

Kurs dolara nowozelandzkiego względem swojego amerykańskiego odpowiednika opadł do 0,7288 dol. rysowanych przez wykres w środę wobec 0,745 dol. przekroczonych przez kurs jeszcze 25 lutego. Jednak CIBC dostrzega potencjał do przerwania krótkoterminowej przeceny i powrotu na wzrostową ścieżkę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spodziewamy się wzrostu NZD do wyższych poziomów wraz z odbudową gospodarki i globalnymi tendencjami reflacyjnymi, które wspierają ceny surowców, jednak z drugiej strony wątpimy w to, że tempo zwyżki z ostatniego okresu będzie powtórzone w kolejnym kwartale. – stwierdzili analitycy CIBC.

Bank centralny Australii, tak jak i inne banki, potwierdził swoje swoje przekonanie do kontynuowania dostosowawczej polityki monetarnej przez jeszcze dłuższy czas. Z uwagi na ostatni globalny wzrost rentowności obligacji, także nowozelandzkich, które mają jedną z najwyższych rentowności spośród krajów G10, może przyciągnąć to napływ inwestycji portfelowych i wesprzeć NZD. – podkreślili.

Wątpimy w to, że obecnie istnieją narzędzia do zmiany trajektorii NZD w czymś więcej niż krótkim terminie. Spodziewamy się zyskiwania NZD względem USD i JPY, i nieznacznych strat wobec AUD. – podsumowali analitycy CIBC.

Kurs NZD/USD ze wzrostowymi prognozami. Pomóc mają rosnące ceny surowców
Notowania kursu NZDUSD. Źródło: tradingview.com

Prognoza CIBC dla NZD/USD na nadchodzące miesiące to 0,75 dol.

Ceny mleka mogą zachwiać dolarem nowozelandzkim, twierdzi XTB

Analitycy XTB uważają, że na kurs dolara nowozelandzkiego mogą mieć jeszcze rosnące ceny mleka. Nowa Zelandia jest największym eksporterem tego produktu na świecie i jednym z największych producentów. Jak słusznie zwrócili oni uwagę, ceny mleka przez długi czas nie ulegały większej zmianie.

To zmieniło się wczoraj, kiedy indeks GDT (indeks produktów mlecznych) wzrósł o 15%, natomiast główny produkt, czyli mleko w proszku o 21% na aukcji! – podkreślili eksperci XTB.

– Tak wysokie ceny były widoczne w 2014 roku, a cały wzrost cen zaczyna przypominać 2012 rok, kiedy to ceny mleka odbijały z podobnych poziomów co obecnie i sięgnęły bardzo szybko astronomicznych poziomów niemal 6000 dolarów za tonę. W okresie 2012-2013 NZDUSD wzrósł z okolic poziomu 0,75 do 0,85000. Jak widać nawet w krótkim terminie ceny mleka wskazują, że para mogłaby być notowana wyżej.

Obecnie, dynamika zmian na rynku mleka przewyższa zmiany notowań pary NZD/USD. Może to przełożyć się na ruch kursu w krótkim terminie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji mercator medical | btc | theppro | kurs eur online | kurs akcji lotos |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here