Naga Markets

Kurs NZD/USD przed decyzję Fed. "Kiwi" w trendzie spadkowymSprzedaż dolara nowozelandzkiego na podbiciach – tak w skrócie określić można strategię rekomendowaną przez ANZ Research. Kurs NZD/USD utrzymuje się w trendzie spadkowym i w środe rano osuwa się do 0,5888 dol.

Kurs NZD/USD poniżej 0,59 dol.

Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) w poniedziałek kontynuuje zniżkę w silnym trendzie spadkowym, który sprowadził notowania do najniższych poziomów od ponad dwóch lat.Tymczasem, w środę o 20:00 polskiego czasu opublikowana zostanie decyzja Rezerwy Federalnej w sprawie polityki monetarnej. Oczekuje się, że bank centralny podniesie stopy procentowe o 75 pb.

– Spodziewamy się, że NZD pozostanie pod presją, ponieważ podąża za zacieśnianiem warunków finansowych przed FOMC. – stwierdzili analitycy Barclays. – Jednakże widzimy pewne pozytywne ryzyko na korzyść NZD, biorąc pod uwagę potencjał rajdu, jeśli Fed nie zaskoczy negatywnie.

TradingView Chart
Kurs dolara nowozelandzkiego (NZD/USD). Źródło: tradingview.com

Dodatkowo w czwartek zostanie opublikowany sierpniowy bilans handlowy Nowej Zelandii, który będzie kluczowy dla notowań NZD. Wcześniej, dane potwierdziły pogorszenie sytuacji na rachunku bieżącym z deficytem na poziomie 5,2 mld NZD w II kw. lub 7,7% PKB.

fpmarkets

Prognoza NZD/USD od ANZ

Dolar nowozelandzki poddaje się obecnie tendencji do deprecjacji. Jest on obecnie notowany znacznie niżej od wartości godziwej ocenianej przez ANZ Research na 0,67 dol.

– Uważamy, że Kiwi nadal będzie się zmagać z problemami. Strukturalne przewagi zaczynają się zacierać: premia za wyższą rentowność 2-letnich obligacji już prawie zniknęła. – zauważyli analitycy ANZ Research.

Porównanie rentowności 2-letnich obligacji skarbowych: nowozelandzkich (pomarańczowy kolor) oraz amerykańskich (kolor niebieski). Źródło: tradingview.com

Obecnie, rentowność 2-letnich obligacji nowozelandzkich wynosi 3,99%, podczas gdy amerykańskich tylko niewiele mniej, bo 3,94%.

XTB

W przypadku NZD, warto zwracać uwagę na sytuację gospodarek azjatyckich, a szczególnie Chin będących głównym partnerem handlowym w Azji. Obecnie, perspektywy dla niej są marne, a aktywność gospodarcza w Państwie Środka już jest zauważalnie mniejsza.

TradingView Chart
Kurs NZD/CAD. Źródło: tradingview.com

– Obecne poziomy nie są szczególnie sprzyjające dla nowych krótkich pozycji, więc wolimy sprzedawać podbicia NZD w stosunku do naszych ulubionych towarowych par walutowych: AUD i CAD. – skomentowali analitycy ANZ Research.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here