Naga MarketsKurs NZD/USD nie zdołał wybić linii spadkowej. Inflacja nie przesunęła zbytnio dolaraOpublikowane o godz. 14:30 dane o wrześniowej inflacji CPI w USA nie ruszyły zbytnio dolarem. W rannym wpisie zwracałem uwagę, aby zerkać bardziej na odczyt bazowy, który nie uwzględnia wahań cen energii. I tak wypadł on zgodnie z szacunkami (4,0 proc. r/r), podczas kiedy szeroka miara wzrosła do 5,4 proc. r/r (oczekiwano 5,3 proc. r/r).

Kurs NZD/USD – niezdecydowanie popytu nie pozwala na wybicie linii spadkowej

Dane doprowadziły do chwilowego podbicia dolara, oraz rentowności obligacji, co zostało później wymazane. Wspomniane rentowności pozostają w korekcie zapoczątkowanej wczoraj i nie powinny tego zmienić też publikowane o godz. 20:00 zapiski z wrześniowego posiedzenia FED. Kwestia listopadowego taperingu jest przesądzona, co najwyżej możemy zobaczyć komentarze sugerujące, aby nie spieszyć się zbytnio z podwyżkami stóp, co akurat wpisałoby się w spadkowy scenariusz dla dolara.Dodatkowo dla globalnego sentymentu ważne jest też zejście notowań ropy WTI poniżej 80 USD za baryłkę – szok energetyczny pomału gaśnie (wcześniej widać było to w cenach gazu i węgla).

Na szerokim rynku nieco przygaszone zostało podbicie walut Antypodów, co można wiązać z mieszanymi danymi z Chin, jakie poznaliśmy nad ranem (nadwyżka w handlu była wyższa, przyzwoita była dynamika eksportu, ale negatywnie zaskoczył import).

Wykres dzienny NZDUSD
Wykres dzienny NZDUSD

Niezdecydowanie popytu nie pozwala na wybicie linii spadkowej na NZDUSD. Niemniej układ dziennych wskaźników wskazuje na to, że taki scenariusz w kolejnych dniach nadal pozostaje bardziej prawdopodobny.

Wykres tygodniowy USDCHF
Wykres tygodniowy USDCHF

Najsilniejsze są dzisiaj waluty skandynawskie (zwłaszcza NOK, co nie zaskakuje), ale w tym gronie pojawia się też frank zyskujący wobec dolara 0,27 proc. Wątek szwajcarskiej waluty i klina w jakim znalazł się tamtejszy bank centralny, był już poruszany jakiś czas temu.

Perspektywa utrzymującej się podwyższonej presji inflacyjnej na świecie może uderzyć w politykę SNB, który utrzymuje główna stopę na poziomie -0,75 proc. To może sprawić, że fundusze mogą zacząć budować interesującą średnioterminową strategię pod umocnienie szwajcarskiej waluty.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here