Naga MarketsKurs NZD/USD cofa się do 0,6965. Waluty z Antypodów znalazły się pod presjąKolejna sesja zakończona rekordami na Wall Street nie przekłada się w znaczący sposób na przebieg sesji azjatyckiej. Na FX zmienność jest niewielka, ale wyłania się z niej stabilizacja notowań dolara, choć przy relatywnej słabości. Ponownie przeceniane są kryptowaluty, niemniej zmiany jak na tą klasę aktywów nie są wielkie.

Kurs NZD/USD cofa się, z kolei EUR/USD oscyluje wokół 1,1765

W środę S&P500 po raz 51 w tym roku poprawił historyczne maksima, a sesję kończył 0,22 proc. powyżej poziomów odniesienia. Rekordowo dzień zakończył również Nasdaq100, który zyskiwał 0,15 proc. Około 0,1 proc. do swojej wartości dodał indeks Dow Jones.Agencje informacyjne donoszą, że Rynki są podzielone co do tego, czy piątkowe wystąpienie prezesa Jerome’a Powella na dorocznym sympozjum będzie wyraźniejszym wskazaniem, kiedy i jak Fed będzie ograniczał QE. W takim otoczeniu obóz byków zyskuje pewne pokłady paliwa do wzrostów, gdyż ostatnio wyceniana była zapowiedź taperingu ze strony Fed.

Pozytywny rezultat sesji w USA to zbyt mało, aby zaspokoić oczekiwania inwestorów z Azji. Tamtejsze rynki żyją w niepewności przed zapędami regulacyjnymi Pekinu, w związku z czym apetyt na ryzyko jest nieco mniejszy. Nikkei225 oscyluje w okolicy poziomów odniesienia, podczas gdy notowania Hang Seng cofają się o 1,3 proc.

Na FX pod presją znalazły się waluty z Antypodów, gdzie ponownie przypomniał o sobie koronawirus, tym razem w wariancie delta. NZD/USD cofa się do 0,6965, przy wycenie AUD/USD na poziomie 0,7263.

Niepokojąco wygląda sytuacja w Sydney, największym mieście Australii, a w całym stanie Nowa Południowa Walia liczba nowych chorych pierwszy raz przekroczyła 1000.

Dolar pozostaje jedną z najsilniejszy walut w segmencie G10, choć zmiany są niewielkie, gdyż większa część inwestorów dostosowała już swoje pozycje przed piątkowym wystąpieniem Powella w Jackson Hole. EUR/USD oscyluje wokół 1,1765.

Na rynku złotego nastroje są słabe, ale stabilne. EUR/PLN utrzymuje się przy 4,5720, pomimo niespodziewanego wzrostu rentowności polskiego długu do 1,78 proc., w przypadku 10-letnich papierów skarbowych.

invest

Notowania ropy naftowej utrzymują się w okolicy lokalnego oporu z poziomu 67,9 USD za baryłkę benchmarku WTI. Solidna zwyżka została zatrzymana przez techniczny poziom oraz niepewną sytuację epidemiczną. W tym samym czasie baryłka Brent kwotowana jest w okolicy 70,8 USD.

Pozostając wśród surowców. Trudności z obroną zdobytych wcześniej poziomów ma złoto. Kruszec na rynkach finansowych wyceniany jest na około 1786 USD za uncję.

Ceny dwóch największych kryptowalut Bitcoina oraz Ethereum spadają o około 3 proc. i wyceniane są odpowiednio na 47 tys. USD oraz 3,1 tys. USD. za token.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie kryptowalut | pzu akcje | newconnect notowania | ropa prognozy | kghm akcje rekomendacje | kurs rubla | mercator notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here