Naga Markets
W krótkim terminie NZD zareagował jednak spadkiem. Na ruch NZDUSD nałożył się też fakt pogorszenia sentymentu na globalnych rynkach. Technicznie mamy zawrócenie w dół po naruszeniu grudniowego szczytu przy 0,6373 (negatywny sygnał).

Wykres dzienny NZDUSD
Wykres dzienny NZDUSD

W przyszłym tygodniu napłyną ważne dane o inflacji konsumenckiej w IV kwartale, które będą mieć wpływ na szacunki potencjalnych posunięć RBNZ w kolejnych miesiącach. Gdyby się okazało, że rynek zaczyna bardziej wyceniać koniec cyklu podwyżek, to NZD na tym straci.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Bossa

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułWielkie zwolnienia w Microsoft. Kolejny gigant obawia się recesji?
Następny artykułStabilizacja kursu EUR/USD. Spowolnienie gospodarcze jest niemal pewne
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.