Naga Markets

Kurs miedzi znów pod presją. Chińskie ogniska zakażeń Covid-19 powracają jak bumerangPoniedziałkowa sesja na rynkach wielu aktywów przyniosła odreagowanie ubiegłotygodniowego optymizmu. Do tej grupy należała miedź, której ceny wczoraj zniżkowały o 2% (w przypadku kontraktów amerykańskich), oddając większość piątkowej zwyżki. Z technicznego punktu widzenia, notowania miedzi odbiły się wczoraj w dół od linii 200-sesyjnej średniej ruchomej.

Ceny miedzi zawracają

Sytuacja na rynkach metali przemysłowych obecnie w dużym stopniu zależy od kondycji gospodarki Chin. Ta zaś pozostawia wiele do życzenia, bowiem w ostatnich tygodniach pojawiają się w Chinach coraz bardziej niepokojące dane makro – dzisiaj opublikowane zostały gorsze od oczekiwań dane dotyczące sprzedaży detalicznej, produkcji przemysłowej oraz, co kluczowe w przypadku popytu na metale przemysłowe, inwestycji w aglomeracjach miejskich.

Notowania miedzi w USA – dane dzienne
Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Dodatkowo, kolejne ogniska zakażeń Covid-19 powracają w Chinach jak bumerang. W rezultacie, istnieje istotne zagrożenie, że popyt na miedź (oraz inne metale przemysłowe) będzie rósł wolniej lub nawet spadał.

Szansą dla cen miedzi mogą być zapowiadane przez rząd chiński programy stymulacyjne, aczkolwiek nie wiadomo, na ile uda im się odeprzeć negatywny efekt spowolnienia gospodarczego widocznego na całym świecie.


Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs USD/CAD wybił dołek, ale może powrócić do 1,35 dol., oczekuje CA
Następny artykułBitcoin spadnie do 10 tys. USD – prognozuje “podekscytowany” Robert Kiyosaki
Dorota Sierakowska
Finansistka i przedsiębiorca, analityk rynków surowcowych w Domu Maklerskim BOŚ, wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu TREND. Autorka książki „Świat surowców” – pierwszego w Polsce kompleksowego podręcznika dotyczącego inwestowania na rynkach towarowych. Ekspert rynków finansowych w mediach, a także wykładowca i szkoleniowiec w zakresie inwestowania na rynkach surowcowych. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Rachunkowość ze specjalizacją bankowość inwestycyjna. Pasjonatka podróży i miłośniczka sportów wodnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here