Naga MarketsKurs miedzi: Spokojna końcówka na rynku metalu przemysłowegoNotowania miedzi w bieżącym tygodniu poruszają się w konsolidacji. Obniżona aktywność inwestorów robi swoje, a ponadto, pod znakiem ruchu bocznego upływa w zasadzie większa część grudnia 2020 roku. Po dynamicznych wzrostach notowań we wcześniejszych miesiącach, cena miedzi wyhamowała zwyżkę pod koniec bieżącego roku. Obecnie notowania miedzi w USA poruszają się w okolicach 3,56 USD za funt.

Kurs miedzi bez drastycznych ruchów

Biorąc pod uwagę cały 2020 rok, notowania miedzi znajdują się na dobrej drodze do zakończenia go na wyraźnym plusie. Mimo zniżki cen miedzi w I kwartale br. (oczywiście największej w marcu, kiedy pandemia ze wzmożoną siłą zaczęła uderzać w gospodarki zachodnie), późniejsze miesiące przyniosły nie tylko szybkie nadrobienie strat, ale także wyniesienie cen miedzi do najwyższych poziomów od I kwartału 2013 roku. Ceny miedzi znajdują się obecnie na poziomach niewidzianych od prawie 8 lat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania miedzi w USA – dane dzienne

Chociaż końcówka bieżącego roku może na rynku miedzi upływać spokojnie, to wiele wskazuje na to, że ruch wzrostowy w 2021 roku się nie zatrzyma. Warunkiem jest jednak to, że globalna gospodarka będzie stopniowo podnosić się po pandemii. W takim scenariuszu, popyt na miedź powinien nadal rosnąć za sprawą wykorzystania tego surowca w wielu działach gospodarki powiązanych z koniunkturą, takich jak transport czy budownictwo.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here