Naga MarketsKurs Mercator Medical pokonał 100 zł. Akcje drożeją w poniedziałek o 12%Mercator Medical, zajmujący się produkcją rękawic ochronnych jednokrotnego użytku zawarł intratny kontrakt z Unispace Health Pty Limited z siedzibą w Sydney, opiewający na kwotę zbliżoną do 170 mln zł. Już wcześniej spółka współpracowała z Unispace, tyle, że z Londyńskim oddziałem firmy. Akcje spółki mocno drożeją.

  • Akcje Mercator Medical rosną w poniedziałek o 12%.
  • Kurs przebił barierę 100 zł. i po godzinie handlu oscyluje w okolicach 105 zł.
  • Mercator zyskał od dołka z połowy marca już nieco ponad 1000%!

Zobacz również: Akcje Medcamp powyżej 4 zł. Spółka zależna GenXone testuje na obecność COVID-19

Mercator Medical rośnie w poniedziałek o kolejne kilkanaście procent

Poniedziałkowa sesja przynosi kolejne dalsze wzrosty na walorach producenta jednorazowych rękawiczek ochronnych. Walory Mercator Medical, po półtorej godziny handlu drożeją o 12%, a kurs wynosi 105 zł. Obroty powoli zbliżają się do 10 mln zł. co jest bardzo dobrym wynikiem jak na ten wczesny moment sesji.

Patrząc w szerszej perspektywie, walory Mercator Medical pozostają w silnym trendzie wzrostowym od przełomu września i października 2019 r. Od dołka bessy z połowy marca, gdzie akcje w ciągu kilkunastu sesji potaniały z 20 zł. do 10 zł. walory nieustannie się umacniają. Pierwszy przystanek w trendzie wzrostowym miał miejsce w okolicach 50 zł. gdzie walory konsolidowały przez blisko 2 miesiące. Od połowy czerwca ma miejsce kolejna fala wzrostów, która spowodowała, że w porównaniu z notowaniami akcji z połowy marca, na walorach spółki mamy do czynienia z 4-cyfrowym wzrostem w ujęciu procentowym.

Notowania akcji Mercator Medical z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Spółka poinformowała o aktywnych umowach

Mercator Medical napisał w komunikacie o wartości bieżących umów. W komunikacie napisano:

“Wartość umów została skorygowana w dół o około 10,5 mln zł, do 159,3 mln zł. Z kolei 3 mln zł to wartość kontraktów z Unispace of North America. Znacznie większe dostawy do Ameryki Północnej są jednak realizowane na bazie umów z Ammex Corp. Aktualizacja umów zawieranych od października zeszłego roku do 3 kwietnia oznacza dodatkowe około 44,4 mln zł sprzedaży, a umowy zawarte po tej dacie opiewają na 58,2 mln zł. Wartość omawianych umów ze spółkami Unispace i Ammex to około 552,5 mln zł.”

Witold Kruszewski, członek zarządu ds. finansowych Mercatora, poinformował:

“Umowy dotyczą dostaw kontenerowych z naszej tajskiej fabryki, która cały czas pracuje na pełnych mocach. Cieszy nas korzystna sytuacja rynkowa, w szczególności duży popyt i środowisko rosnących cen. Wykorzystujemy również możliwości biznesowe w zakresie segmentu dystrybucyjnego, który jest naszym drugim głównym obszarem działalności.”

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here