Naga Marketsmbank kurs GPWKurs mBanku spada na dzisiejszej sesji ponad 2,5%. Wczoraj poznaliśmy decyzję banku, który zwiększył pulę środków dla projektów z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE) do 1 mld zł z przyznanych dotychczas 500 mln zł.
Finansowanie dotyczy inwestycji realizowanych w ramach aukcyjnego systemu wsparcia. Poza tą pulą, bank deklaruje także zainteresowanie projektami działającymi na zasadach rynkowych, m.in. opartymi o umowy typu PPA.


Kurs MBank mocno w dół w środę 31 lipca

Część inwestycji mBank chce realizować we współpracy ze swoim głównym akcjonariuszem Commerzbankiem, który ma duże doświadczenie w finansowaniu OZE w Europie.
Pierwsze pół miliarda złotych zostało już w zasadzie wykorzystane, drugie pół bank rozdysponuje najpóźniej do połowy przyszłego roku. Dotychczas wsparcie w trzech
czwartych trafiło do sektora wiatrowego, reszta zasiliła rozwój fotowoltaiki. Podobna proporcja pomiędzy tymi technologiami może się utrzymać. Instalacje wiatrowe są
po prostu większe i bardziej kapitałochłonne niż instalacje fotowoltaiczne. mBank dotychczas udzielił kredytu trzem projektom spoza rządowego systemu wsparcia. mBank jest notowany na GPW w 1992 roku.

Zobacz co o Mbanku mówi Agnieszka Zaręba w dzisiejszym programie w Comapric24.TV

 

Cytaty:

“Pierwsze pół miliarda złotych zostało już w zasadzie wykorzystane, drugie pół rozdysponujemy najpóźniej do połowy przyszłego roku. Dotychczas nasze wsparcie w trzech czwartych trafiło do sektora wiatrowego, reszta zasiliła rozwój fotowoltaiki. Podobna proporcja pomiędzy tymi technologiami może się utrzymać. Instalacje wiatrowe są po prostu większe i bardziej kapitałochłonne niż instalacje fotowoltaiczne” – powiedział Adam Pers, wiceprezes mBanku ds. bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej

Pers dodał także:.”Pracujemy m. in. nad projektami opartymi o umowy typu PPA (Power Purchase Agreement). W tym modelu inwestor planujący budowę zielonego źródła, najczęściej wiatrowego, podpisuje na początku kilkunastoletnią umowę sprzedaży energii, np. z firmą produkcyjną. Popularność takich umów na świecie rośnie”

Mbank – analiza techniczna

Jeśli chodzi o sytuację techniczną, jest ona kiepska. Na dzisiejszej sesji mBank traci ponad 2,5% i nie widać jakichkolwiek sygnałów wzrostowych. Aby znaleźć ewentualne wsparcia należy bardzo oddalić wykres. Pod uwagę można wziąć dołki z grudnia 2016 roku, jednak są to dopiero okolice 315 zł za jedną akcję. Wcześniej wsparcie może stanowić zniesienie zewnętrzne Fibonacciego – 127,2%, do którego brakuje już bardzo niewiele. Sentyment jest jednak w ostatnim czasie spadkowy i aby myśleć o wzrostach, kurs musiałby wrócić powyżej strefy oporowej przy 374 zł.

Notowania Mbanku GPW
Źródło: xStation5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here