Naga MarketsLira turecka osłabia się w relacji do dolara amerykańskiego niemal nieprzerwanie od 13. lat. Deprecjacją ta zauważalnie przypala jednak na silne na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy. Fakt ten sprawił, że jeden dolar wart już jest niemal 10 lir. Najbardziej niedźwiedzi prognostyk liry właśnie wyznaczył jeszcze niższy cel dla tureckiej waluty. W jego ocenie, TRY ma szansę przebić “symboliczny” poziom, przed którym ostrzegał w marcu.

Niezrównoważona polityka monetarna deprecjonuje lirę 

Turecki bank centralny zaczął obniżać stopy procentowe we wrześniu, co zapoczątkowało spiralę inflacji. Lira jest obecnie najgorzej radzącą sobie walutą wśród swoich rówieśników, a traderzy opcji widzą 63% prawdopodobieństwo osiągnięcia przez nią poziomu 10 w stosunku do dolara do końca roku.Ulrich Leuchtmann, szef strategii walutowej w Commerzbanku prognozował spadek kursu liry do 10 za dolara już marcu br., gdy prezydent Recep Tayyip Erdogan odwołał prezesa banku centralnego. Obecnie prognozuje on jednak już spadek kursu liry tureckiej aż do 11 TRY za USD.

– Jeszcze kilka miesięcy temu ten poziom wydawał się być nierealny. Chcieliśmy przypomnieć naszym klientom o skali ryzyka – powiedział Ulrich Leuchtmann, szef strategii walutowej w Commerzbanku.

Zdanie to podziela także Tatha Ghose, starszy ekonomista rynków wschodzących w Commerzbanku, który również zrewidował swoją prognozę do 11 względem dolara do marca 2022 roku.

Wells Fargo prognozuje z kolei, że osiągnie ten poziom do końca przyszłego roku.

– W warunkach niespójnej polityki monetarnej i ram celowania w inflację, kurs walutowy może deprecjonować bez ograniczeń – napisał Ghose w nocie dodając, iż dalsze obniżki stóp wydają się bardzo prawdopodobne, ponieważ cięcia nie są podyktowane żadnymi względami fundamentalnymi.

Ulrich Leuchtmann dodał także, że każdy dzień bez złych wiadomości z Turcji to dobra wiadomość. Uważa on jednak, że to nie rozwiązuje problemu niezrównoważonej polityki monetarnej i dynamiki inflacji.

– Istnieje wiele możliwości dla liry w krótkim okresie, ale “kierunek średnioterminowy jest jasny – powiedział.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp 500 index | jak kupić ethereum | pge gpw | kursy kryptowalut online | cena akcji orlen | kurs dolara australijskiego | kurs oncoarendi | giełda mercator |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułFunwisher Jarosława Kuźniara idzie po finansowanie społecznościowe. W planach globalna ekspansja
Następny artykułCarbon Studio: już 17 listopada premiera Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here