Naga Markets„Późny zasiew kukurydzy podbił jej ceny, tak że amerykańscy farmerzy poszukują alternatywnych sposobów na obniżenie kosztów hodowli bydła i trzody chlewnej. Zdaniem plantatorów zbiory kukurydzy będą niskie ze względu na wiosenne powodzie i upały. Z tego powodu farmerzy sięgają po odpady pszenne, suchą karmę dla zwierząt domowych lub odpady po produkcji etanolu” – komentuje w programie Surowcowe.info, Bogusz Kasowski.

Patrząc na wykres kukurydzy można zauważyć, że jej notowania w czerwcu i w lipcu testowały poziomy powyżej 4,5 dolara za buszel, co było najwyższą ceną od ponad 5 lat. Co prawda od tego czasu miejsce miała silniejsza korekta i wybicie ważnego poziomu wsparcia (spadek o 15%), jednak zdaniem amerykańskich farmerów ceny w ujęciu historycznym nadal są zbyt wysokie, w związku z czym niezbędne jest poszukiwanie alternatyw pozwalających ograniczyć koszty hodowli.

Kukurydza potaniała na rynkach kontraktów terminowych, nadal jest jednak zbyt droga dla hodowców bydła w USA. Kurs CORNUSD D1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here